zondag, 18 juni 2017 14:59

Muzikale wereldreis

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het doel van deze activiteit is om de jaarlijkse internationale muziekdag te vieren. Tijdens dit doordraaiprogramma zien de scouts wat van muziekstijlen uit verschillende landen.

Beschrijving van de activiteit

Deze activiteit wordt door middel van een doordraaiprogramma uitgevoerd. In drie groepen gaan de scouts verschillende activiteiten doen in een internationaal, muzikaal thema. Verdeel de groep eerst in drie groepen, en zorg voor voldoende leiding voor alle drie de activiteiten. Na ongeveer 30 minuten draai je de groepen door.

Regenkoker maken in Afrika

Van een kartonnenkoker maken de scouts een echte regenkoker. Rol een stuk aluminiumfolie (twee keer zo lang als de koker) stevig ineen (maak een soort slang) totdat deze ongeveer een diameter van 1,5 cm heeft. Schuif het aluminiumfolie zigzaggend in de koker, totdat het er helemaal in past. Gooi een half kopje rijst in de koker. Sluit de koker af met een stuk karton en plakband. Beschilder de koker met stiften of verf.

Gitaarspelen in Spanje

Zorg voor een aantal gitaren en een leiding die gitaar kan spelen en leer de scouts een aantal akkoorden.

Volkslied bedenken in Nederland

Om dit onderdeel te introduceren, begint het met het luisteren van een aantal volksliederen. Kies hiervoor volksliederen uit verschillende werelddelen en laat de scouts een stukje horen. Vraag wat ze ervan vinden.
Hierna is het de bedoeling dat de scouts zelf een volkslied bedenken, maar dan voor hun eigen troep. Wat zijn de waarden die belangrijk zijn in jullie troep? Waar wil je over zingen? Ze kunnen helemaal zelf een lied verzinnen, maar als ze het fijner vinden kunnen ze ook een eigen tekst schrijven op een al bestaand lied. 

Benodigd materiaal

Materialen voor de regenkoker:

 • Koker (poster, kartonnen koker keukenrol)
 • Aluminiumfolie
 • Karton
 • Plakband
 • Rijst
 • Lijm
 • Stiften/verf
 • Schaar
 • Gitaar (of een ander muziekinstrument)
 • Speaker om volksliederen te laten horen

Tips

 • Het bespelen van een muziekinstrument kun je af laten hangen van de mogelijkheden van de leiding. Als er een leiding is die goed fluit kan spelen, kun je ook dit instrument kiezen. 
 • Met een beetje creativiteit kun je er meer landen / werelddelen aan toevoegen, bijvoorbeeld: didgeridoo (Australië) proberen te bespelen, gamelan muziek (Indonesië) maken of zelf een panfluit maken (Latijns Amerika)
Lees 1872 keer Laatst aangepast op maandag, 25 september 2017 09:57
Log in om reacties te plaatsen