maandag, 31 augustus 2015 02:00

Serious Request: geld inzamel-smokkelspel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Welpen leren wat er nu precies gebeurt met het geld wat zij ophalen met hun inzamelactie. Deze activiteit kun je gebruiken om in te gaan op het vierde millenniumdoel (terugdringen van kindersterfte) en het goede doel van Serious Request 2012 (terugdringen babysterfte).

Beschrijving van de activiteit

Door acties te doen verdien je geld voor het goede doel. Maar wat gebeurt er nu eigenlijk met het geld, nadat wij het aan het rode kruis hebben gegeven?!

Bij de eerste post (‘het clubhuis’ op het plaatje) maken/krijgen/zoeken de kinderen iets (bijvoorbeeld waxinelichtjes, verstopt in een afgezet stuk bos) wat ze gaan verkopen bij ‘de huizen’ (één of meerdere posten waar ze hun waar kunnen verkopen voor meer of minder geld). Het geld wat ze verdiend hebben brengen ze zelf naar ‘Afrika’, waar een geldmeter staat en ze hulp voor in Afrika kunnen kopen. Onderweg naar Afrika kunnen de kinderen getikt worden door struikrovers. Ben je getikt? Dan ben je je geld kwijt en begin je opnieuw. De welpen werken in groepjes en mogen zelf weten of ze eerst gaan sparen voor iets groots, of het geld direct uitgeven aan bijvoorbeeld voorlichting voor moeders of onderzoek van baby’s.   

Voorbereidingstijd

Half uurtje. Je moet geldkaartjes hebben en iets wat ze kunnen maken/zoeken en vervolgens verkopen.

Benodigd materiaal

Tips

Lees 3012 keer Laatst aangepast op donderdag, 03 december 2020 10:19
Log in om reacties te plaatsen