donderdag, 18 mei 2017 14:35

Met Freek Vonk op safari

Beoordeel dit item
(3 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Tijdens deze variatie op levend stratego moeten de kinderen proberen met hun eigen safariteam om zoveel mogelijk munten te verzamelen. Maar er is nog een ander team, met hetzelfde doel. De kinderen kunnen worden getikt door het andere team, als het andere personage sterker is wint hij. 

Beschrijving van de activiteit

Bij de Khaali Jagah-vlakte is een bekendheid gespot: Freek Vonk. Hij wil op safarie in de jungle, maar dat is nog  iet zo makkelijk. Ook in de Jungle is er een safarie strijd gaande.

De groep wordt in tweeën verdeeld. Elk kind krijgt een personagekaartje. De kinderen moeten uiteindelijk meer munten verzamelen dan het andere team. Als je een personagekaartje van het ander team hebt gekregen moet je deze eerst naar je post terugbrengen. Als je je personagekaartje kwijt bent geraakt moet je een nieuw kaartje bij je post ophalen.

Muntenpost

Als je bij de muntenpost bent gekomen, mag je je kaartje inleveren voor een safarimunt. De kaartjes bij de muntenpost worden door een leiding weer teruggebracht naar de posten.

Einde

Het spel stopt wanneer een team geen kaartjes meer kan geven, aan een kind zonder kaartje.

Benodigd materiaal

 • Fiches of nepgeld
 • Personagekaartjes:
  1. De haai (de haai kan alleen Freek Vonk verslaan)
  2. Safaribezoeker
  3. Dierenverzorger
  4. Dierenarts
  5. Freek Vonk
Lees 3605 keer Laatst aangepast op maandag, 12 oktober 2020 22:24
Log in om reacties te plaatsen