maandag, 31 augustus 2015 02:00

Planeten springen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Variant van boompje verwisselen.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie voor bevers

'Hé Stuiter, kijk eens omhoog!', roept Noa. 'Het lijkt wel als of er allemaal lichtjes in de lucht staan. Zullen dat allemaal sterren zijn, waar Stanley ons laatst over verteld heeft? En zie je ook hoe mooi de maan is te zien? Wow, kon ik maar van planeet tot planeet springen, dan zag ik zo iedereen op de wereld bewegen!' 'Maar we kunnen toch van planeet op planeet springen?', zegt Stuiter. 'Niet in het echt, maar ik weet zeker dat we het kunnen proberen. Lees maar eens verder.'

Thema introductie voor welpen

Mowgli en Shanti liggen samen met broer wolf op hun rug naar de sterren te kijken. 'Kon ik maar van planeet tot planeet springen, dan zag ik zo iedereen op de wereld bewegen!' 'Maar we kunnen toch van planeet op planeet springen?', zegt Broer wolf. 'Niet in het echt, maar ik weet zeker dat we het kunnen proberen. Lees maar eens verder.'

Het spel

Teken met krijt evenveel cirkels/planeten als spelers op de grond (in een cirkel, met steeds 1 meter ertussen). Spreek af wie aan de beurt is om buiten een cirkel te staan. De anderen gaan in een cirkel staan. Dan gaat het spel beginnen. Degene links van de lege cirkel, springt daarheen. De speler ernaast springt vervolgens weer in de leeggekomen cirkel. En zo schuift iedereen steeds een plekje op. Lukt het degene in het midden om de lege cirkel te bemachtigen?

Voorbereidingstijd

10 minuten om cirkels te tekenen.

Benodigd materiaal

  • Stoepkrijt of hoepels.

Tips

  • Dit spel is een variant op boompje verwisselen. De cirkels kunnen eventueel ook met hoepels of touw gemaakt worden.
  • Laat de bever die minder snel is desnoods steeds met één voet/been in de volgende cirkel stappen.
Lees 2559 keer Laatst aangepast op zondag, 13 juni 2021 13:47
Meer in deze categorie: « Facebook live Het ruimtespel »
Log in om reacties te plaatsen