maandag, 31 augustus 2015 02:00

Boompje verwisselen

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Tikspel, dus energie kwijtraken.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Stuiter zit op het speelveld. Die verveelt zich, totdat Bas Bos hen ziet zitten. "Ik weet een leuk spel wat je bij mij in het bos kunt doen", zegt Bas Bos. Stuiter loopt met Bas (en de bevers) mee naar het bos en daar legt Bas het spel boompje verwisselen uit.

Thema introductie welpen

Mowgli en Shanti zitten zich op de De Khaali Jagah vlakte te vervelen. Wat zouden ze vandaag eens gaan doen? Na een tijdje komt Rikki Tikki Tavi aanrennen en vraagt of ze mee willen doen met boompje verwisselen. Natuurlijk willen Mowgli en Shanti dat!

Het spel

Elke bever/welp krijgt een boom toegewezen, met uitzondering van bever/welp die de tikker is en in het midden van de bomen staat. De spelers moeten onderling van boom verwisselen. Op het moment dat je de boom loslaat, moet je zo snel mogelijk naar een lege boom rennen (als die er is). Op het moment dat je geen boom vast hebt kun je getikt worden door de tikker en ben je af. Zolang je de boom vasthebt ben je vrij. Om deze variant moeilijker te maken kun je er voor kiezen om bomen gedurende het spel steeds meer bomen te laten 'afvallen' waardoor de bevers/welpen sommige bomen moeten mijden.

Variatie

Elke bever/welp krijgt een boom toegewezen, met uitzondering van de bever/welp die de tikker is en in het midden van de bomen staat. De spelers moeten onderling van boom verwisselen. Op het moment dat je de boom loslaat, moet je zo snel mogelijk naar een lege boom rennen (als die er is). Op het moment dat je geen boom vast hebt kan de tikker naar de vrije boom rennen. Hierdoor krijg je een nieuwe tikker. Zolang je de boom vast hebt kan je geen tikker worden.

Benodigd materiaal

  • Bos met voldoende bomen.
  • Eventueel lintjes of krijt.
  • Eventueel een fluitje.

Tips

  • Om er voor te zorgen dat het spel niet stil valt, kun je als leiding af en toe op een fluitje blazen: op dat moment moet iedereen van boom verwisselen.
  • Het kan handig zijn om de bomen die meedoen te markeren met krijt/lintjes. Hierdoor kan je voorkomen dat er een discussie ontstaat of de boom wel of niet meedoet.
Lees 8837 keer Laatst aangepast op zondag, 13 juni 2021 12:05
Log in om reacties te plaatsen