maandag, 31 augustus 2015 02:00

Spring uit de groep

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Scouts/explorers worden zich bewust van hun eigen positieve eigenschappen. Ook wijzen scouts elkaar op hun positieve eigenschappen. 

Beschrijving van de activiteit

Overal waar scout staat kan ook explorer gelezen worden. De groep vormt een cirkel. De leiders staan ook in de cirkel. De leiding roept steeds een positieve eigenschap/kenmerk van iemand. Als een scout zich hierin herkent dan springt hij/zij op en roept heel hard ‘ja’!

Ideeën die geroepen kunnen worden zijn:

  • Kan goed tekenen.
  • Houdt van dansen.
  • Heeft een broer.
  • Houdt van dieren.
  • Leest graag.
  • Ruimt graag op.

enz. enz.  

Benodigd materiaal

  • Geen material benodigd.

Tips

  • Je kan dit spel ook doen dat er één iemand in het midden staat. Hij/zij roept dan iets. Bijvoorbeeld ‘ik houd van katten’. Alle mensen die dan ook van katten houden, rennen door de cirkel en doen handje klap met één iemand. Als er iemand is die niemand heeft om de handen tegen elkaar te klappen dan is deze persoon de volgende die een eigenschap, hobby etc. opnoemt.  
  • Deze activiteit is geschikt voor fase 2 (Wij) van de Development Award.
Lees 2042 keer Laatst aangepast op woensdag, 30 september 2020 21:36
Log in om reacties te plaatsen