dinsdag, 11 oktober 2016 14:23

Levend uitbeeld memory

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kinderen kennis laten maken met het bedenken en uitvoeren van bewegingen en geluiden. Dit wordt vaak gebruikt als opwarming bij een toneelles.

Beschrijving van de activiteit

Levend memory wordt niet gespeeld met kaartjes, maar met de kinderen zelf. Een kind gaat op de gang. Dit kind gaat het spel spelen. De andere kinderen worden verdeelt in groepjes van 2. Ieder groepje verzint een geluid. Dit kan in een bepaald thema, zoals piraten of de lente. Hierna gaan de kinderen verspreid door het lokaal staan. Het kind dat op de gang stond mag weer binnenkomen. Hij vraagt aan een van de kinderen of ze het geluid wil maken. Dit vraagt hij net zolang totdat hij weet welke kinderen er bij elkaar horen. Heeft hij het goed geraden, dan mag het geraden tweetal aan de kant gaan zitten.

Dit spel kan je ook met bewegingen doen. De tweetallen verzinnen dan een beweging in een thema. 

Benodigd materiaal

Geen.

Tips

Zorg dat je er een thema aan verbindt. Als je dat niet doet, wordt het te abstract en is het moeilijk om zomaar iets te verzinnen. Thema's die je kan gebruiken zijn:

 • Herfst
 • Zomer
 • Winter
 • Lente
 • Dieren
 • Boerderijdieren
 • Kerstmis
 • Sinterklaas
 • Piraten
 • Indianen
 • Boeven
 • Voertuigen
Lees 6985 keer Laatst aangepast op zondag, 19 april 2020 13:33
Log in om reacties te plaatsen