woensdag, 27 juli 2016 10:18

Willy Wonka's chocoladefabriek

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Korte omschrijving

De kinderen krijgen een gouden ticket en mogen een week lang bij Willy Wonka in de fabriek logeren! Maar eenmaal daar blijkt dat hij eigenlijk iets nodig heeft.

Themaverhaal

Willy Wonka verkoopt weer repen met gouden tickets. Heel toevallig is voor ieder kind dat er mee gaat een reep met een gouden ticket! Als de kinderen aankomen bij de fabriek, worden ze welkom geheten door Willy Wonka, die hen een rondleiding geeft door de fabriek en ondertussen al laat doorschemeren dat er iets aan de hand is.

Als de rondleiding klaar is, vertelt Willy Wonka dat er veel Oempa Loempa's weg zijn gegaan uit de fabriek. Ze zijn als ZZP-er aan de slag gegaan met hun eigen chocolade fabriek. Er werken nu te weinig Oempa Loempa's nog in zijn fabriek om goed te kunnen produceren. Hij wil onze hulp om nieuwe Oempa Loempa's te gaan halen in Loempaland. Zelf wordt hij ook een dagje ouder en ziet hij het niet zo zitten om de gevaarlijke tocht naar Loempa Land te maken. Daarom wil hij graag dat wij dat doen voor hem en een stel Oempa Loempa's meenemen.

Globale planning

Zaterdag

Aankomst, iedereen moet zijn gouden ticket laten zien. Met handpoppen is er een welkomstlied zoals in de film (met eventueel ijsfontein, rookmachine en andere toeters en bellen). We krijgen een rondeleiding door Willy Wonka, die alles verteld over de fabriek en de verschillende kamers en wat daar gebeurd. Na de rondleiding vertelt hij over het tekort aan Oempa Loempa's. Hij geeft ons een woordenlijst van Nederlands vertaald naar het Loempa's, want ze spreken geen Nederlands. Ook geeft hij een routebeschrijving in cryptische taal waarin hij omschrijft hoe hij de vorige keer bij Loempaland kwam.

Zondag

We gaan naar Loempa land met de omschrijving. Onderweg komen we wat van die gevaarlijke wezens tegen, maar we overleven het gelukkig allemaal. Eenmaal aangekomen in Loempa Land, ontmoeten we de Opper Oempa Loempa van een klein stammetje met Oempa Loempa's. Met onze woordenlijst en een boel gebaren, kunnen we de Oempa Loempa duidelijk maken wat we willen. Maar tegenwoordig is de belofte van chocola niet meer genoeg. De Opper Oempa Loempa wil reuze cacao bonen!! En anders komt ie niet!

Maandag

We vragen aan Willy Wonka of die weet waar we reuze cacao bonen kunnen vinden. Die heeft geen idee. Jammer, we zullen ze dus zelf moeten zoeken?

Dinsdag

De Gekke Hoedenmaker van Alice in Wonderland (of welk ander figuur dan ook) staat ineens voor de deur. Hij is op zoek naar Willy Wonka. Die is er niet, maar als blijkt dat de Gekke Hoedenmaker met Willy Wonka in Loempaland is geweest, vragen we hem naar de reuze cacao bonen. De Gekke Hoedenmaker weet waar ze groeien, maar vertelt dat alleen als wij dan een high tea voor hem organiseren! We gaan akkoord en maken zelf bonbons van gesmolten chocolade. Met veel thee en chocolaatjes halen we uiteindelijk de Gekke Hoedenmaker over om de omschrijving naar de cacao bonen te vinden, maar het zijn allemaal vreemde hints waar we niks van begrijpen. En we begrijpen ook niet de volgorde.

Woensdag

Op weg naar een activiteit/uitje vinden we enveloppen met een hoed erop. Van de Gekke Hoedenmaker? In de enveloppen zitten stukjes van een kaart en de volgorde van de hints van gisteren. Nu is duidelijk waar we zullen moeten zoeken naar de cacao bonen.

Donderdag

We vinden de cacao bonen! Ze groeien aan een boom en zijn inderdaad best groot! We gaan terug naar Loempa land met de cacao bonen en geven ze aan de Opper Oempa Loempa. Die is blij, springt gelijk op en komt met ons mee naar de fabriek, ondertussen verliefd kijkend naar de cacao bonen. Hij belooft dat er nog meer Oempa Loempa's zullen komen (of eventueel met genoeg leiding komen die ook gelijk mee).

Vrijdag

Willy Wonka komt ons bedanken voor onze hulp en zegt dat de oempa loempa's die gekomen zijn op dit moment worden ingewerkt door de andere Oempa Loempa's. Hij is heel erg blij en als dank geeft hij vanavond een groot feest! Wij mogen ook komen en we mogen ook acts doen. Die avond is de bonte avond!

Zaterdag

Willy Wonka zwaait de kinderen uit.

Bijlages

Lees 3953 keer Laatst aangepast op vrijdag, 19 juli 2019 05:47
Gepubliceerd in Kampthema's, 7-11 welpen, week
Log in om reacties te plaatsen