zaterdag, 25 juni 2016 18:01

Raksha en de straatkinderen van Brazilië

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Deze zomer worden de Olympische spelen georganiseerd in Brazilië. Dat wordt een groot feest waaraan veel landen mee zullen doen. Helaas is het voor veel kinderen in Brazilië geen feest. Zij leven op straat en moeten het doen zonder televisie. Voor hen is er geen plaats op de tribune tijdens de openingsceremonie. Raksha organiseert samen met de welpen een straatkinderen-weekend. Zo kunnen de welpen een beetje ervaren hoe het is om op straat te leven. 

Beschrijving van de activiteit

Tijdens het weekend bouwen de welpen een dorp van kartonnen dozen en oude dekens. Hierin gaan ze overnachten, maar dat is niet alles. Ze spelen een smokkelspel om ingrediënten voor hun avondmaaltijd te verzamelen. Maak van een stel oude kleren of lappen een voetbal om voetbal te kunnen spelen. Laat de nesten zelf een spel verzinnen met spullen die ze vinden in het bos of het park. De welpen maken ook een grote collage waarin ze vertellen wat ze het meest zouden missen als ze op straat zouden moeten leven. Laat de welpen (via bv. Google) opzoeken wat het weer in Brazilië is. Is dat hetzelfde als in Nederland? Hoe zouden ze op straat leven in bijvoorbeeld de Nederlandse winter?

Benodigd materiaal

  • Kartonnen dozen
  • oude dekens
  • lappen/oude kleding
  • grote vellen papier
  • oude tijdschriften en kranten
  • Laptop of PC met internetverbinding

Tips

  • Als je dit weekend alleen met de oudste welpen doet (en het weer en de omgeving laten het toe), zou je het dorp ook buiten kunnen bouwen. Dat is het net iets echter.
  • Help de welpen bij het vinden van materialen om een spel mee te spelen. Bij het grofvuil of op zolders liggen vast nog wel spullen die je strategisch in het bos/park kan neerleggen voor de welpen om te vinden (wel zorgen dat het na de activiteit weer in de kliko belandt en niet in het bos/park blijft liggen)
  • Wanneer je wat meer wilt doen met deze activiteit kijk dan eens op de site van Nacht zonder Dak
Lees 2254 keer Laatst aangepast op zondag, 03 november 2019 15:15
Gepubliceerd in Kampthema's, 7-11 welpen, weekend
Log in om reacties te plaatsen