vrijdag, 18 maart 2016 13:27

Prince of Egypt disneylied

Beoordeel dit item
(5 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

We staan stil bij een Disneyliedje, in dit geval van de film Prince of Egypt het lied When you believe. De doel is het vinden van de diepere laag die in dit lied verborgen is. Maar ook wat het betekent om als volk op de vlucht te zijn. Het Joodse Geloof, het Christendom maar ook de Moslims kennen dit verhaal. Of je nu geloof of niet het, de achter lichtende gedachte uit het lied is actueel. En daar gaan we stil bij staan. Het lied geeft ook hoop, namelijk dat er altijd nog wonderen gebeuren ook al zijn ze onverwacht en klein.

Beschrijving van de activiteit

Kijk met de groep naar het lied van When you believe van de film the Prince of Egypt. Laat de groep in ploegen uit elkaar gaan. Deel bij elke ploeg een leiding in. Lees met elkaar de tekst van het nummer door.  En stel de volgende vragen:

 • Wat gebeurd er tijdens de videoclip van dit lied? Het Joodse volk wil terug naar het Beloofde land en onder de onderdrukking van de Farao uit.
 • Hoe zou het voor jou zijn om op de vlucht te gaan naar een land waar alles beter is? Antwoorden kunnen verschillend zijn.
 • Wat betekent de vreemde taal die gezongen word en welke taal is het?  De video wordt gezongen in het engels en halverwege in het Hebreeuws.
 • Wat zou jij meenemen als je met zoveel miljoen mensen op reis gaat? Laat de kinderen daar zelf over nadenken.

Wat vooral belangrijk is om te bespreken hoe de scouts tegen de vluchtelingen aankijken en dat dit niet alleen van het heden is maar door de tijd heen zijn er altijd mensen op de vlucht geweest.

Als spel zou je nog met de hele groep het nummer nog kunnen playbacken naspelen maar dan in deze tijd en daar grappige details bij bedenken. Tijdens de reis wil je ook spelen; hoe zou je dit doen? Een drone gebruiken en dit eventueel filmen om aan de ouders te laten zien.

Benodigd materiaal

 • Laptop tv of beamer
 • Video clip van het lied When you believe
 • Tekst van het nummer uitgeprint
 • Filmapparatuur of een mobiel met die mogelijkheden
 • Pen papier
 • Speelgoed en dingen uit deze tijd

Tips

 • Als het engels in de video clip moeilijk voor ze is zou je ook de Nederlandstalige versie kunnen zoeken of een vertaling.
 • Je zou tijdens zomerkamp ook de hele film kunnen kijken.
Lees 1866 keer Laatst aangepast op zaterdag, 06 april 2019 02:05
Log in om reacties te plaatsen