zondag, 01 november 2015 21:28

Langste waterbaan (Waterspel)

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

De welpen gaan aan de slag met water. Hoe krijg je water van de ene kant van het terrein naar de andere?

Beschrijving van de activiteit

Malchi vind het leuk om met water te spelen. Zij kan er geen genoeg van krijgen. Samen met de welpen gaat zij een baan maken waarmee water van de ene kant van het terrein naar het andere vervoerd kan worden. Met behulp van herbruikbare materialen (zoals plastic flessen ed.) maken de welpen een baan waar water over of doorheen kan lopen. Daarbij werken ze niet alleen in de lengte of breedte, maar ook in hoogte (zie schema). Door flessen met elkaar te verbinden maak je een soort pijpleiding. Breng variatie aan door bijvoorbeeld een waterval te creëren.

De techneuten onder de welpen kunnen met behulp van, bijvoorbeeld, bekertjes of blikjes een watermolentje maken. Alles is mogelijk, maar laat de welpen zoveel mogelijk zelf uitzoeken. Maak dus geen bouwtekening.

Voorbeeld

Benodigd materiaal

Denk aan:

  • Plastic frisdrankflessen
  • Bloempotten
  • Pionierpaal
  • Gieter
  • Stukken tuinslang
  • Scharen
  • Lege blikken
  • waterbaan01112015.jpg

Veiligheid

Tips

Aanvullende informatie

Lees 3513 keer Laatst aangepast op dinsdag, 12 september 2023 20:49
Log in om reacties te plaatsen