maandag, 31 augustus 2015 02:00

Cowboys en indianen: kom pak je lasso maar!

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Renspel met cowboys en indianen.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

De wolven weten een leuk spel om met de welpen te spelen op de Khaali Jagha vlakte. De welpen leren daar om net zo snel weg te rennen als de wolven dat kunnen.

Het spel

Twee groepen staan op een goede renafstand van elkaar verwijderd. De ene groep stelt de cowboys voor, de andere de indianen. Er loopt om de beurt een aangewezen persoon van slechts 1 team rustig naar de overkant. Daar houden alle spelers 2 vlakke handen op. Deze mogen ze niet intrekken. De 'cowboy' loopt langs de spelers en zegt: "Ik ben cowboy Billy Boem!". Bij elk woord, bijvoorbeeld: 'cowboy' klapt hij op een hand van de tegenstander. Heeft hij hierbij maar 3 spelers 'geklapt', dan moet hij nog een persoon klappen. Je moet altijd bij 4 verschillende personen klappen.

Na de laatste geklapte persoon (bij Billy Boem) moet de 'cowboy' zo snel mogelijk terug achter zijn eigen lijn terecht zien te komen. De laatst geklapte persoon moet proberen de cowboy te tikken. Wordt de cowboy eerder afgetikt, dan moet hij zich bij het andere team aansluiten. Lukt het de cowboy wel om op tijd terug te zijn, dan sluit de indiaan zich bij het andere team aan.

Hierna wordt het spel nog een aantal keren gespeeld. Wie wint de meeste spelers achter zijn eigen lijn?

Benodigd materiaal

  • 2 lijnen.

Tips

  • Je zou ook andere combinaties kunnen maken; bijvoorbeeld elfjes en kabouters of Peter Pan en piraten, enzovoorts. Zo is het spel aan te passen naar je eigen thema.
  • Speel het spel op een vlakke ondergrond zonder scherpe opstakels.
Lees 7396 keer Laatst aangepast op zondag, 13 juni 2021 10:55
Meer in deze categorie: « Facebook live Slootje springen »
Log in om reacties te plaatsen