maandag, 31 augustus 2015 02:00

Eerste hulp bij...

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Kennis laten maken van EHBO door eenvoudige EHBO-handelingen te oefenen.

Beschrijving van de activiteit

Baloe heeft zich weer eens geprikt aan de kokosnotenspies en gromt van pijn als hij Shanti tegenkomt. 'Wat loop jij te grommen?', vraagt Shanti. Baloe laat zijn hand zien waar allemaal naalden van de kokosnoten in staan. Shanti moet er bijna om lachten en zegt: 'Ben jij nu een grote beer die geen eens de naalden uit je eigen hand durft te halen? Kom op ik help je wel even. Geef je hand maar hier...'

Pak een dobbelsteen en plak op iedere kant een eenvoudige EHBO-oefening zoals: pleister plakken, vingerverbandje, mitella, vuiltje in het oog, bloedneus, lichte verbranding. Verdeel de welpen in hun nesten en laat (onder begeleiding van de leiding) ieder nest om de beurt met de dobbelsteen gooien en met hun nest aan de slag gaan met een van de eenvoudige oefeningen. De leiding probeert zoveel als mogelijk te begeleiden en aanwijzingen te geven.

Voorbereidingstijd

30 minuten is reëel om alles goed klaar te zetten.

Benodigd materiaal

  • Dobbelstenen.
  • EHBO-dozen met oefenverband.

Tips

  • Kijk eens op de website van het Rode Kruis of vraag de plaatselijke EHBO-afdeling jullie te helpen.
  • Maak het niet ingewikkelder dan het is.
  • Wakker geen angst aan door allerlei bloederige verhalen erom heen te vertellen, maar gebruik liever allerdaagse voorbeelden.
  • Samen met andere EHBO-spelen kun je een soort hoekenspel maken. In elke hoek een ander EHBO-spel.
  • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: doel 3 Goede gezondheid en welzijn.
Lees 7685 keer Laatst aangepast op donderdag, 04 november 2021 14:01
Log in om reacties te plaatsen