woensdag, 13 maart 2024 15:52

Op jacht in de Zuid Afrikaanse rimboe

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Door middel van een tochttechniek van punt A naar B komen

Beschrijving van de activiteit

De Zuid-Afrikaanse stammen waren altijd al goede spoorzoekers. Zij gingen op jacht en volgden hierbij de sporen van het wild. Bepaalde routes onthielden ze door middel van eenvoudige middelen. De grondlegger van Scouting, Lord Baden Powell, heeft van deze kennis dan ook dankbaar gebruik gemaakt. Deze basiskennis vind je terug in veel tochttechnieken die we nog steeds gebruiken. Een spoor volgen is een techniek waarop je eindeloos en overal kunt variëren. Het leert je goed uit te kijken naar het volgende teken en je kaart goed te lezen. Veel tochttechnieken kun je spelenderwijs aanleren.

Vegetatieroute

Kenmerkend voor deze tochttechniek is een beschrijving, waarin zoveel mogelijk naar de vegetatie onderweg wordt verwezen. Je kunt deze route zowel in een bos, als in een stadspark uitzetten. Let op bij het maken van de beschrijvingen. Bijvoorbeeld als er een café is, dat ‘De Drie Linden’ heet en er staan 3 lindebomen, wat doe je dan als er staat ‘ga bij de 3 linden linksaf!’ Je moet dan bij de 3 bomen linksaf gaan en niet bij het café. De valkuil is de kleine letter van de linden. Andere suggesties: de spar is een boom én een winkel, of de kievit is een vogel én de naam van een koeriersdienst.

Touwknopen-route

Om een route uit te zetten en te lopen neem je een touw. Daar leg je knopen in volgens een bepaald systeem. Deze touwknopen-route is een variatie op de bekende kralenroute. Neem een touw en leg de knopen, die bepalen in welke richting je op ieder kruispunt de route vervolgt. Start bijvoorbeeld met een lusje onderaan, 1 knoop is rechtdoor, 2 knopen tegen elkaar is rechtsaf, 3 knopen is linksaf.

Benodigd materiaal

Touw

Omschrijving op papier

Veiligheid

Let op een veilige route

Tips

Gebruik Zuid Afrikaanse spelen als post

Aanvullende informatie

Lees 131 keer Laatst aangepast op woensdag, 13 maart 2024 16:09
Log in om reacties te plaatsen