zondag, 13 november 2022 15:21

Bloempotkachel maken

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Een bloempotkachel maken, die voor wat extra warmte zorgt.

Beschrijving van de activiteit

Stap 1: leg de schaal ondersteboven neer. Steek de draadstang er door. Doe een beide kanten een carrosseriering en een moer een draai de moeren aan. Let op dat er niet te veel spanning op de schaal komt staan, anders knapt deze.

Stap 2: Zet een moer met carrosseriering op een hoogte dat de kleine bloempot omgekeerd op genoeg afstand zit van de schaal. Op de schaal komen namelijk waxinelichtjes te staan en die moeten genoeg zuurstof krijgen. Zet de kleine bloempot er omgekeerd op. Doe dan weer een carrosseriering en een moer op de bloempot.

Stap 3: Maak weer een moer vast op een afstandje van de kleine bloempot, zodat er een ruimte ontstaat tussen jouw kleine bloempot en jouw grote bloempot. Leg hier weer een carrosseriering tussen en zet hier jouw grote bloempot ondersteboven bovenop. Leg hier een carrosseriering op en doe hier de dopmoer op.

Stap 4: Uitleg over de bloempotkachel. Vertel de scouts, dat ze niet meer dan 3 theelichtjes tegelijkertijd in de bloempotkachel moet stoppen. Want dan kunnen de kaarsjes in de brand vliegen en de pot knappen. De kachel word heel heet, dus geef de scouts ook mee dat ze deze niet aan moeten raken.

Als er tijd over is, zouden de bloempotten geschilderd kunnen worden. Zorg dat je dan wel vuurvaste verf gebruikt.

Benodigd materiaal

  • Terracota pot 17 cm
  • Terracotta pot 13 cm
  • Terracotta schaal 15cm incl. geboord gat
  • 3x waxinelichtjes
  • 5x borgmoer
  • 6x carrosserrie ringen
  • 1x Dopmoer
  • 1x Draadstang op 25 cm gezaagd op maat

Veiligheid

  • Er mogen niet meer dan 3 waxinelichtjes tegelijkertijd in de bloempot kachel.
  • De bloempotkachel kan aan de buitenkant 100 graden worden.

Tips

Aanvullende informatie

Lees 724 keer Laatst aangepast op zondag, 01 oktober 2023 12:34
Log in om reacties te plaatsen