zondag, 13 november 2022 12:34

Letterdieren maken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Creatief aan de slag met letters.

Beschrijving van de activiteit

De bevers gaan een dier maken van de eerste letter van hun naam.

Print voor elke bever het contour van hun eerste letter uit (zoek op “letter kleurplaat” of gebruik de ‘word art’ functie van word). De bevers kijken goed naar de vorm van hun letter. Waar lijkt het op? Kunnen ze er een dier in herkennen? De S lijkt al een beetje op een slang, en de bogen van de M zijn misschien wel de bulten van een kameel. Zoek op ‘dieren letters’ of ‘dieren alfabet’ voor inspiratie, maar laat de bevers vooral ook zelf associëren. Misschien wordt het wel een fantasiedier, dat mag natuurlijk ook!

Zodra de bevers een idee hebben, mogen ze hun letter gaan inkleuren/versieren zodat het een dier word.

Thema introductie bevers

Stuiter is druk aan het tekenen als Keet komt kijken. “Wat ben je aan het maken?” vraagt Keet, “het lijkt wel een slang”. “Het is de S van Stuiter” legt Stuiter uit “maar het lijkt inderdaad ook op een slang”. “Oh leuk!” roept Keet. Samen bedenken ze welk dier ze met de K van Keet kunnen maken.

Benodigd materiaal

  • Kleurplaten/contouren van letters
  • Stiften en/of potloden

Aanvullende informatie

Lees 702 keer Laatst aangepast op woensdag, 25 januari 2023 02:31
Log in om reacties te plaatsen