donderdag, 24 maart 2022 09:43

Het grote museum in Haveli

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Maak een eigen Vermeer musea met je groep of per nest.

Beschrijving van de activiteit

In Haveli is een museum waarbij er regelmatig een andere collectie hangt van schilders van vroeger of nu. Op dit moment hangen er schilderijen van Vermeer. Marala vind het maar interessant en wil graag meer van weten. Marala stelt voor dat elk nest een eigen Vermeer musea maakt, en heeft een aantal inwoners gevraagd om te helpen.

Baloe en het melkmeisje van Vermeer

Baloe laat als eerste de foto of schilderij zien aan de welpen (Reproductie foto) Je kan een persoon verkleden als het melkmeisje en hiervan een foto maken. Elk nest maakt 1 foto en hangt deze in hun eigen museum. Welk nest komt het meest in de buurt.

Stoepkrijt een bekend schilderij

Chil laat de welpen een foto zien van een bekend schilderij van Vermeer. Kunnen ze hem met stoepkrijt na maken.

Onthoud een kunstwerk

Hathi wil graag weten hoe goed de welpen een schilderij kunnen onthouden en natekenen, Hij laat ze een paar seconde een foto zien kunnen ze hem dan na maken met verf of potlood. Is het goed gelukt kunnen ze de overeenkomsten vinden.

Maak een kunstwerk met verf of potlood

Laat ze allemaal een foto zien nu mogen ze hem na maken na afloop gaan we op zoek naar de overeenkomsten en verschillen.

Alle kunstwerken mogen tentoongesteld worden in het museum van elk nest. Marala loopt met alle welpen langs de musea.

Museum roof

Het lokaal wordt omgetoverd in een museum. In elk lokaal staat centraal een kostelijk museumstuk (een schilderij van Vermeer op A4 of A3 formaat afgedrukt en gelamineerd) Op de achtergrond staat klassieke muziek op. In elk lokaal wordt een raam opengezet.

Er worden twee bewakers aangeduid. De bewakers moeten nu zien dat alle museumstukken op hun plaats blijven. De anderen zijn de rovers en proberen de stukken te stelen.

De lichten worden gedoofd, de bewakers steken hun zaklamp aan. Het spel kan beginnen. Wordt er binnen iemand betrapt wordt hij naar de plaatselijke gevangenis gebracht. (afsluitbare ruimte waar geen kunstwerk staat bijvoorbeeld het houthok) Nu is het de bedoeling dat de dieven zoveel mogelijk stukken roven en dat de bewakers zoveel mogelijk dieven in de gevangenis steken. Het einde van het spel is als er al veel stukken geroofd zijn of dat er al heel wat rovers in de gevangenis zitten.

Variaties

  • Meer museumstukken per lokaal. Als de rovers ongezien uit de gevangenis terug naar buiten geraken zijn zij terug vrij.
  • Als ze gevangen worden genomen moet ze een opdracht uit voeren b.v de platte knoop leggen.

Opmerkingen

Je moet rond het lokaal kunnen lopen. De rovers beginnen buiten en komen langs de ramen naar binnen.

Benodigd materiaal

  • Stoepkrijt
  • Uitprinten (en lamineren) van een bekend schilderijen
  • Verkleedkleren
  • Stiften, verf, potloden en papier
  • Camera
  • Opdrachten voor museumroof
  • Zaklampen voor de bewakers
Lees 721 keer Laatst aangepast op zaterdag, 26 maart 2022 20:46
Log in om reacties te plaatsen