dinsdag, 01 februari 2022 20:22

Vaarregels uitbeelden (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De bevers maken samen met Stuiter, Sterre en Steven kennis met verschillende boten en de beginselen van vaarregels.

Beschrijving van de activiteit

Inleiding voor de bevers

Steven en Sterre zitten op het dek van hun boot. Stuiter luistert naar hun verhalen over een boottocht. 'Als mijn vader in zijn auto rijdt, of ik op mijn fiets, dan zijn er verkeersregels over wie eerst mag gaan, op een kruispunt. Is dat op het water ook zo? Zijn daar ook verkeersregels", vraagt Stuiter. "Ja zeker", zegt Steven. Hij vertelt dat een kano moet wachten op een zeilboot en een veerboot. Een zeilboot moet wachten op een veerboot. Hij vertelt ook dat je in je kleine kano of zeilboot niet dicht in de buurt van een veerboot moet komen.

Het spel

2 van de zijkanten van het speelveld geven oevers aan. Van een van deze oevers waait de wind vandaan. De bevers zijn verschillende boten en moeten proberen fiches naar de overkant van het water te brengen. Welke boot elke bever is staat op de plaat die ze duidelijk zichtbaar in hun handen hebben. De verschillende boten kunnen zich beperkt voortbewegen. Kano's zijn het makkelijkste manouvreerbaar dus zij kunnen alle kanten op bewegen. De bevers die een kano voorstellen kunnen dus alle kanten op lopen en kunnen makkelijk goederen naar de overkant brengen.

Lelievletten kunnen niet tegen de wind in. Bevers die een lelievlet voorstellen kunnen dus alleen maar schuin tegen de wind in naar de overkant om de goederen daar te brengen.

De bever/leiding met de plaat van de veerboot beweegt in een rechte lijn dwars over het veld. De veerboot heeft niet als doel goederen naar de overkant te brengen maar is een obstakel voor alle andere boten.

Tijdens het bewegen laat een bever met een plaat van een zeilboot laat een bever met een veerboot eerst gaan. Een kano laat een zeilboot eerst gaan. Wie brengt de meeste goederen naar de overkant?

Benodigd materiaal:

  • Platen van welpen/kinderen/mensen in kano's (duidelijk zichtbaar)
  • Platen van scouts/mensen in lelievletten/zeilboten (duidelijk zichtbaar)
  • Plaat van een veerpont (duidelijk zichtbaar)
  • Speelveld met 2 zijkanten (zijkanten stellen oevers voor)
  • Fiches oid in 2 verschillende kleuren als goederen

Tips:

  • Doe de vaarregels voor: op een groot papier of bord laat je papieren boten varen.
  • Je kunt ook het spel eerst uitleggen en voordoen met andere leiding of oudere bevers. Daarna speel je het spel.

Aanvullende informatie

Lees 711 keer Laatst aangepast op donderdag, 14 juli 2022 22:57
Log in om reacties te plaatsen