dinsdag, 01 februari 2022 20:31

Binnenvaart stratego (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Omgaan met de verschillende binnenvaartschepen en daarbij de vlag van de tegenpartij vinden.

Beschrijving van de activiteit

Thema welpen

Malchi is altijd nieuwsgierig naar de schepen die varen in het water waarin ze leeft. Wat voor schepen zijn het? Er zijn zoveel verschillende soorten.  Boten die zware motoren hebben om vooruit te komen, maar ook boten die door mensen worden geroeid of die op de wind varen. De maten van de boten zijn ook allemaal anders, van kleine roeiboten tot enorme grote schepen waar heel wat in vervoerd kan worden en zelfs varende hotels voor meer dan duizend mensen. Ze heeft ze allemaal bestudeerd en vergeleken.. Met al die informatie heeft ze een spel  bedacht.

Het spel

De groep wordt opgedeeld in twee even grote partijen die tegen elkaar strijden. Deelnemers voeren een teken om aan te geven bij welke partij zij horen, bijvoorbeeld een kleur of draagwijze das of 's avonds een kleur lichtgevende arm- of halsband. Er is een speelveld, aangegeven door de spelleiding. Deelnemers mogen niet buiten het speelveld komen. Binnen het speelveld hebben beide partijen hun eigen helft. De vlag dient voorafgaand aan het spel altijd op de eigen helft verstopt te worden. Het team mag dit zelf doen.

Er zijn twee gelijke sets kaartjes, ieder in een eigen kleur. Het spel wordt begeleid door minimaal drie spelleiders, voor beide partijen een spelleider die toezicht houdt op de kaartuitgifte en de rest die over beide terreinen rondlopen of op een punt in het midden toezicht houden op het spelgedrag van de deelnemers.

Er is een maximum aantal kaartjes. Elke kaart wordt maar 1 keer uitgegeven en niet opnieuw in omloop gebracht. Het aantal kaarten kan wel hoger zijn dan het aantal deelnemers. Elke partij mag zelf een strategie uitkiezen voor de volgorde waarin de kaarten worden uitgegeven. De desbetreffende spelleider voert dat uit. Een deelnemer mag nooit in het bezit zijn van meer dan 1 kaart van zijn kleur. Ook mag hij/zij niet deelnemen aan het spel zonder kaart. Kaarten mogen niet tijdens het spel worden geruild met een teamgenoot. De spelleiders zien hierop toe.

Nadat beide partijen de kaarten hebben uitgedeeld aan de deelnemers wordt een beginsignaal gegeven. Het spel eindigt en wordt gewonnen als de vlag van tegenpartij wordt gevonden en wordt ingeleverd bij de spelleiding. Het spel kan ook eindigen na een afgesproken maximumduur. De strijd is dan onbeslist. Het einde van het spel wordt ook met een signaal aangegeven.

Je rang op je kaartje bepaalt je rol in het spel. Wanneer een speler van een partij een speler van een andere partij aantikt moeten beide hun kaart aan elkaar laten zien. De speler met de hoogste rang neemt de kaart in van de speler met de laagste rang. Wanneer zij een gelijke rang hebben nemen zij elkaars kaarten in. Ingenomen kaarten worden zo spoedig als speltechnisch mogelijk ingeleverd bij de spelleider die ook de eigen kaarten uitgeeft.

Wanneer een speler zijn kaart heeft moeten inleveren bij een tegenspeler kan hij/zij een nieuwe kaart krijgen bij het eigen uitgiftepunt als de kaarten nog niet op zijn. De speler moet wel een periode wachten, bijvoorbeeld 5 of 10 minuten bij de spelleider (optioneel). Zijn de kaartjes op, dan moet de speler bij de spelleider wachten tot het einde van het spel.Spelers mogen teamleden op de hoogte stellen van spelers van de tegenpartij waarvan zij de rang te weten zijn gekomen.

Rang   Naam

  0      Aanvaring (mag niet zelf tikken, verslaat alles behalve "Goed Zeemanschap")

  1      Lelievlet (verslaat 'Goed Zeemanschap')

  2      Sleepboot

  3      Duwboot

  4      Wachtschip

  5      Zandschip

  6      Containerschip

  7      Passagiersschip

  8      Tankschip

  9      Goed Zeemanschap (wordt alleen verslagen door "Aanvaring")

Benodigd materiaal

  • Twee sets kaartjes geprint op gekleurd papier (eventueel kun je ze lamineren zodat je de kaartjes keer op keer kunt blijven gebruiken).
  • Twee theedoeken in de kleuren van de kaartjes (bv. rood en blauw).

Aanvullende informatie

Lees 863 keer Laatst aangepast op maandag, 13 juni 2022 06:35
Log in om reacties te plaatsen