zondag, 13 juni 2021 12:30

Goederenvervoer over het water en land (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Leren welke vormen van goederen vervoer er zijn over het water en land.

Beschrijving van de activiteit

Vandaag komt het vervoer van goederen (in dit geval water) over de weg (lopend) en over het water (met de boot) aan bod. Per nest krijgen de welpen een bij het eindpunt een groot vat om water in op te vangen. Bij het beginpunt mogen de welpen kiezen of zij over het de weg of over het water gaan vervoeren. Hier zitten natuurlijk wel wat regels aan:

  • De afstand van het startpunt tot het eindpunt over het water is groter dan over het land
  • Er geldt een snelheidslimiet over de weg. Alleen lopen is toegestaan, rennen niet.
  • Over de weg kunnen de goederen alleen in een bekertje vervoerd worden. Over het water kunnen de goederen alleen in het flesje/vaatje vervoerd worden. Over het water kan er dus meer meegenomen worden.
  • Bij het vervoeren over de weg moet er bij het begin en eindpunt een opdrachtje uitgevoerd worden of een vraag beantwoord worden om te compenseren voor de laadtijd.

Het nest wat aan het einde de meeste goederen vervoerd heeft is de winnaar.

Thema introductie welpen

Oe is in Haveli als er gesproken wordt over het goederenvervoer in Nederland. Oe verteld dat er we Nederland verschillende methodes van vervoer van goederen hebben, zoals over de weg, door de lucht en over het water (o.a. de Binnenvaart). Oe wil graag weten welke manieren de welpen kunnen verzinnen.

Benodigd materiaal

Per nest/ploeg

  • Kano of vlet
  • Een bekertje
  • Een flesje/vaatje (grotere inhoud dan het bekertje
  • Emmer of bak

Veiligheid

  • Kies afgebakend vaarwater
  • Dragen van een zwem- of reddingsvest: Zie informatieblad gebruik zwem- en reddingsvesten van de Nautisch Technische Richtlijnen (NTR2020) op de website Scouting Nederland

Tips

Aanvullende informatie

Lees 1231 keer Laatst aangepast op dinsdag, 12 september 2023 21:01
Log in om reacties te plaatsen