zondag, 16 mei 2021 14:01

De natuur reuzen en klein duimpjes van Bas Bos

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Ontdekken hoe groot het verschil is tussen grote en kleine bomen.

Beschrijving van de activiteit

In Nederland hebben we geen oerbossen meer en dus ook geen eeuwenoude woudreuzen. Bomen van 15 meter vinden we in Nederland al hoog, maar eigenlijk moet een boom hoger dan 25 meter zijn om ‘hoog’ genoemd te mogen worden. De hoogste boom van Nederland is een Douglasspar van 50,5 meter hoog en staat achter Paleis Het Loo in Apeldoorn.

Bas Bos weet een handig trucje om op te meten hoe hoog een boom is: loop van de boom weg net zo lang tot je tussen je benen door het topje van de boom kunt zien. Loop dan met grote stappen van 1 meter recht naar de voet van de boom en tel je stappen. Het aantal stappen is de hoogte van de boom in meters.

Bas Bos gaat met de bevers op onderzoek uit tot zij de allergrootste boom in de omgeving gevonden hebben. Wow! zegt stuiter: Die is GRÓÓT! Bas laat Stuiter onder de boom omhoog kijken en ervaren hoe groot de boom is. Wat zijn wij mensen klein! Vind stuiter. Bas Bos trek een grote cirkel onder deze reuzen boom. Laat door elke bever iets heel groots zoeken in de natuur en als cadeautje voor de reus in de cirkel leggen. Zijn alle voorwerpen even groot? Laat ze op volgorde van grootte leggen.

Bas Bos gaat nu met alle bevers op zoek naar Kleinduimpje, een piepklein plantje niet groter dan je duim. Bas Bos trekt een cirkel op de grond rond Kleinduimpje: Voorzichtig dat je er niet op trapt! roept Stuiter!. Nu lijken wij opeens heel groot. Iedereen zoekt nu een heel klein cadeautje uit de natuur en leg in de cirkel voor Kleinduimpje. Zijn alle voorwerpen in de cirkel even klein? Laat de voorwerpen op volgorde van grootte leggen.

Dag Kleinduimpje. Dag reus. Veel plezier met de cadeautjes!

Lees 862 keer Laatst aangepast op zondag, 16 mei 2021 14:47
Log in om reacties te plaatsen