zondag, 31 januari 2021 13:17

Knikkerbaan van WC rolletjes

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Welpen maken een zo lang mogelijke knikkerbaan van WC rolletjes.

Beschrijving van de activiteit

Thema intro

De waterput in Haveli is verstopt! Terwijl de dorpsbewoners met emmers water uit de rivier naar het dorp brengen hebben Mowgli en Shanti samen met Akela een vergadering bijeengeroepen bij de raadrots om een betere oplossing te bedenken. Baghera heeft een goed idee: we kunnen een irrigatiesysteem maken met holle bamboestengels! Als we eenmaal een baan van de rivier naar het dorp hebben, kan Hathi met zijn slurf water uit de rivier in de baan spuiten en komt het zo vanzelf in het dorp aan!

Zo maak je het

Voor de knikkerbaan heb je een aantal elementen nodig:

 • Staanders/pilaren: dit zijn lange rechte palen waar je de baan aan vast gaan maken (en baan moet natuurlijk schuin naar beneden lopen
 • Rechte stukken
 • Bochten

Maak eerst de losse elementen. Daarna kun je ze aan elkaar verbinden en zo je knikkerbaan in elkaar zetten.

Staanders/pilaren en rechte stukken:

 • Rol een A4 blaadje op (over de lange zijde) zodat je een lange koker krijgt. Schuif hier 3 WC rolletje overheen. Zo blijven de rolletjes netjes op hun plaats zitten. Plak de rolletjes aan de buitenkant aan elkaar vast met plakband. Je hebt minimaal 3 pilaren nodig om de knikkerbaan stabiel te laten staan.

Bochten:

 • Vouw een WC rolletje een beetje dubbel en knip hem schuin doormidden. Druk de helften met de schuine kant in elkaar zodat je een bocht krijgt. Plak aan de buitenkant vast met plakband.

Baan bouwen:

 • Nu komt het moeilijkste: als je de losse elementen klaar hebt kun je de baan in elkaar zetten. Gebruik weer een stuk opgerold papier om de elementen netjes aan elkaar te schuiven en plak ze vast met plakband. Plak de baan aan de pilaren. Het is handig om hierbij samen te werken: vraag of iemand de pilaren vast kan houden terwijl je de baan eraan vast plakt. 
 • Test ondertussen met een knikker of de baan stijl genoeg is.

Baan versieren:

 • Je kunt de baan versieren met papier of met verf. De lange rechte stukken kun je makkelijk versieren door er gekleurd papier omheen te wikkelen. 
 • Je kunt de WC rollen ook van tevoren verven. Dan moeten ze wel eerst drogen voordat je de baan kunt maken.

Benodigd materiaal

 • WC rolletjes en keuken rollen
 • Schaar
 • Plakband
 • Papier
 • Eventueel verf of gekleurd papier om de baan te versieren

Veiligheid

 • Voorzichtig knippen!

Tips

 • Zorg dat iedereen van tevoren alvast WC rolletjes spaart.
Lees 927 keer Laatst aangepast op donderdag, 04 maart 2021 21:35
Log in om reacties te plaatsen