maandag, 31 augustus 2015 02:00

Uiltjes van winterwol

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Creatief met natuurlijke materialen.

Beschrijving van de activiteit

Bever thema introductie

Stuiter heeft het zo koud buiten (zélfs met de nieuwe, zelfgebreide sjaal/wanten/muts van Fleur) en vraagt zich hoe het komt dat de dieren het niet koud hebben. Bas Bos (of Rebbel) legt uit dat de dieren een wintervacht hebben, daarom hoeft Hond bijvoorbeeld ook géén jas aan bij het uitlaten. Bovendien krijg je het vanzelf warm als je heel hard rent- of vliegt (probeer maar eens uit met het fladderspel -> losse activiteit zie link). Dieren zoeken ook veel zaden om te overwinteren of takjes/blaadjes om daar hun holletje mee te beschermen. Fleur weet wel wat leuks om bij de openhaard te maken met dennenappels, maar dan met Stuiter die eerst zoeken... Misschien kunnen ze daarna buiten bij de voordeur wel een mooi plekje vinden voor het uiltje; die heeft het toch niet koud met al dat wol!

Het spel

De bevers gaan eerst naar buiten om een renspel te doen of gaan fladderen als een vogel.

In het bos gaan de bevers op zoek naar dennenappels, het liefst grote en als ze al 'open' zijn. Uiltjes maken met watten en dennenappels vinden bevers super leuk! Deze is mega-schattig: http://lageodesign.nl/dennenappel-uiltje.htm.

Dus eenmaal terug binnen gaan bevers een uiltje mét wintervacht maken door plukjes watten tussen de schubben van een grote dennenappel te stoppen en er wiebeloogjes en een snavel en vleugels van vilt en/of voetjes van pijpenrager op te plakken. Je kunt natuurlijk ook een schaap/uiltje of ander dier met wintervacht maken door een tekening van een dier met wol te beplakken. Maar het uiltje is natuurlijk vééél origineler.

Benodigd materiaal

 • Dennenappels
 • Wol
 • Plukjes watten
 • Wiebeloogjes
 • Vilt
 • Scharen
 • Lijm
 • Pijpenraggers

Tips

 • Baken het speelveld goed af bij het renspel en bij het zoeken van de dennenappels.
 • Help kinderen die wat moeite hebben met knutselen of laat ze elkaar helpen.

Veiligheid

 • Rennen in het bos kan gevaarlijk zijn.
 • Let op bij gebruik van scharen en lijm.
Lees 3326 keer Laatst aangepast op donderdag, 24 oktober 2019 11:56
Log in om reacties te plaatsen