zaterdag, 02 mei 2020 11:28

Wolf Gryllz Schottish Outdoor Academy & Het monster van Loch Drosson

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Korte omschrijving

Iedereen kent Bear Grylls. De stoere ‘chief scout’ van Engeland.  Wat de meeste mensen niet weten is dat hij een neef heeft die erg veel op hem lijkt, Wolf Grylls. Dit is een afkorting voor Wolfgang Mozart Grylls. Deze beste man is niet alleen een muzikaal genie, hij is ook een man die alles weet van ‘extreme survival’. Misschien nog wel meer als Bear.

Wolf heeft net als zijn neef een survival academie. Deze academie verzorgd trainingen voor mensen die ruige mannen en vrouwen willen worden. Scouting Boxtel heeft zich aangemeld bij de academie. Wolf zal een week lang programma’s verzorgen op zijn eigen terrein in Schotland. Wolf kent dit terrein erg goed en het ligt ideaal in een onherbergzame omgeving.

Wolf Gryllz verzorgt cursussen aan groepen die graag meer willen leren over outdoor. Daarom heeft Scouting hem gevraagd een cursus te verzorgen. Wolf Gryllz stuurt de scouts daarna een uitnodiging voor de cursus.

Tijdens deze week gaat er natuurlijk van alles mis, en blijkt er het een en ander niet te kloppen aan deze mysterieuze Wolf Gryllz...

Themaverhaal

Themafiguren

Wolf Gryllz is een redelijk vreemd figuur die altijd op zijn hoede is. Soms laat hij de groep spontaan doodstil staan omdat hij iets hoort. Vervolgens duikt hij de bosjes terug en komt hij terug met iets bijzonders. Beetje als Steve Erwinn of Bear Gryllz. Wolf Gryllz heeft altijd een camera bij zich en maakt daar regelmatig foto’s mee. Daarnaast heeft hij een handboek (zoals het woudlopers handboek van de Donald Duck) waar alles in staat. Dit gebruikt hij regelmatig om informatie op te zoeken. Het kampterrein is vaste kampterrein van Wolf. Deze omgeving is qua outdoor een perfect gebied. Wolf is altijd gekleed in een afritsbroek, met kapmes en drinkfles aan riem.

Wolf wordt bijgestaan door een stagiair die nog een erg sullig is, deze (naamloze?) stagiair maakt voortdurend aantekeningen en zegt bijna niets. Hij moet zich nog bewijzen. Op willekeurige momenten gaat hij brijen om rustig te worden.

Schots en scheef zijn twee handige schotse herders, gebaseerd op buurman en buurman. Ze lopen altijd in kilt, hoedje met bolletje en met doedelzak. En maken altijd onderling luidruchtig ruzie, zoals komieken. Stiekem ook gewoon onhandige klunzen.

Globale planning

Zaterdag

We gaan in de avond een rondje lopen in de omgeving. Tijdens het rondje komen we een vreemd spoor tegen: er ligt een pas water met bloed en wol. Wolf weet niet precies hoe hierop te reageren. Wolf zegt ook dat hij voor zondag een dagspel ingepland heeft om te kijken wat de kwaliteiten van de groep zijn. Dit spel zal geleid worden door de leiding.

Zondag

Halverwege de dag komen Schots en Scheef langs om het probleem in te wijden. Wolf is hier niet bij. Ze melden dat er de afgelopen tijd mysterieuze verdwijningen zijn van schapen, incl. een of ander mythisch lulverhaal. Wij zullen beloven om op te letten, omdat we toch in die omgeving zitten, maar doen verder niet echt actief iets.  Als er tijd over is komt Wolf overdag even kijken. Of het hulpje komt even langs.

In de avond:  Wolf komt langs om de challangelijst uit te delen (insigne) (?). Wolf Gryllz heeft een lijst met uitdagingen die alle verkenners moeten afwerken om te slagen voor deze cursus. Dit zijn de insignemomenten.  Daarnaast hoort hij dan van de kinderen wat Schots en Scheef hebben gezegd.

Maandag

Na het ochtendprogramma gaan we als gewoon lunchen en ’s middags komt Wolf uit het niets aanlopen om te melden dat ze op hike gaan. Dit heeft niets te maken met het schotse mysterie, maar is gewoon als outdoor experience beleving. Het sullige hulpje komt tijdens of na de hike controleren hoe het gaat en maakt aantekeningen en beoordeelt.

’s Avonds, tijdens het kampvuur bij de Grillhut, komt het hulpje van Wolf even bij het vuur praten. Opeens hoort iedereen een schreeuw o.i.d. Wij sturen hem weg om te gaan kijken, hij is bang, maar wordt opgenaaid door de leiding. We zien wat flitsen in de struiken, horen geschreeuw. Na een paar minuten komt hij terug met (afgedrukte) foto’s die wat vaag zijn waar een soort beest op staat.

Dinsdag

Schots en Scheef komen na terugkeer van de hike aan op het terrein. De kinderen overhandigen de foto’s van het beest. Schots en Scheef hebben wat krantenartikelen meegenomen van een tijdje geleden. In deze artikelen, waar ze een kopietje van gemaakt hebben, staat een foto die erg veel lijkt op de foto die maandag gemaakt is. Daarnaast staan er verschillende hints in over het beest. Mensen die geïnterviewd worden die het beest beter hebben gezien of gehoord hebben. Uit deze verhalen blijkt dat er voor het verschijnen van het beest altijd een duidelijk geluid van een doedelzak klinkt.

Woensdag

Teruggekomen van het zwemmen blijkt het kampterrein over de kop gehaald. Er zijn wat duidelijke aanwijzingen op het kampterrein dat het monster langs is geweest. Er is het een en ander verdwenen, er ligt een hoop stront en evt. bloedsporen o.i.d.

’s Avonds bij het kampvuur horen de kinderen opeens gekreun van achter de bosjes. Ze gaan kijken en zien Wolf liggen, tussen de gestolen spullen. Hij is helemaal gehavend en zijn kleren zijn kapot. Hij kreunt een beetje en zegt dat hij de keukens aan het beoordelen was op stevigheid. Opeens hoorde hij een doedelzak spelen. En het volgende wat hij zich herinnerde was dat hij wakker werd tussen de spullen.

Donderdag

Tijdens de survival dag komt Wolf regelmatig langs om wat te kijken. Al de hele week speelt de leiding doedelzakmuziek af, gewoon voor de fun. Dit is alleen (‘onbewust’) nog nooit gebeurt terwijl Wolf erbij was (want dan moet je je goed concentreren). Overdag klinkt opeens doedelzakmuziek, waarbij Wolf heftig reageert om het uit te zetten. Geschrokken kijkt de leiding elkaar aan, en voordat ze het weten rent Wolf in paniek weg, hij laat daarbij zelfs zijn handboek vallen en verdwijnt.  

De assistent heeft alles gezien, raapt het boekje op en roept iedereen geschrokken bijeen. Hij zegt dat hij ‘s avonds terugkomt met Schots en Scheef om te overleggen.

’s Avonds overleggen we: de volgende dag staat er een eind ceremonie gepland waarbij de geslaagde mensen hun diploma krijgen. Deze laten we doorgaan alsof er niets gebeurt is. We laten Wolf dan veranderen met muziek en bedenken vooraf een oplossing om hem te genezen.

Het hulpje heeft enkele artikelen gelezen in het handboek. Daarin staat bij weerwolven dat ze onrustig worden als het volle maan is. Ook nog iets over schapen, zeekoeien en andere klets. Door een combinatie van deze informatie kan een oplossing bedacht worden.

Vrijdag

Tijdens de ceremonie reikt Wolf vol trots de oorkondes uit aan de kinderen. Tegen het einde klinkt doedelzakmuziek. We houden Wolf vast en hij verandert in een zeeweerschaap.

Er is geconcludeerd dat Wolf zich het beste voelt als hij in het water is, zodra hij buiten het water komt voelt hij zich onrustig. Dit gaat allemaal nog wel, maar als daar de onrustige doedelzakmuziek bij klinkt wordt hij gek en verandert hij in zijn nieuwe gedaante.

Daarom wordt besloten dat hij vanaf nu laarzen met water moet lopen. Zodra we hem laarzen aantrekken zal hij rustig worden en weer terug veranderen in een normaal rustig persoon (iemand van de leiding loopt al enkele dagen regelmatig in laarzen, we wisselen van schoenen). Zijn gemoedstoestand komt tot rust en alles is weer goed.

Impressie van het kamp en thema:

Lees 1103 keer Laatst aangepast op dinsdag, 27 juni 2023 11:40
Gepubliceerd in Kampthema's, 7-11 welpen, week
Log in om reacties te plaatsen