maandag, 31 augustus 2015 02:00

Waterraket maken/schieten

Beoordeel dit item
(3 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het bouwen van een waterraket.

Beschrijving van de activiteit

Snij met het broodmes een stukje van de kurk af zodat de naald van de ballenpomp langer dan de kurk is. Boor eerst met een boortje alvast een gaatje in de lengterichting van de kurk. Maak het niet te groot, want de naald van de ballenpomp moet er straks goed in vast zitten. Steek de naald van de ballenpomp door het gaatje. Soms raakt de naald verstopt met kurk. Even hard in de naald blazen om te ontstoppen! Draai het verloopstukje op de naald van de ballenpomp. Je kan in plaats van de naald van een ballenpomp ook een ventiel van een oude binnenband gebruiken. Snij de kurk hiervoor wat korter af en boor een iets groter gaatje.

Vul het flesje voor ongeveer een derde deel met water. Duw de kurk stevig in de fles. Maak de fietspomp vast aan het verloopstukje of aan het ventiel. Zet de raket omgekeerd neer. Ondersteun de raket met bijvoorbeeld zand (in de zandbak) of met een paar bakstenen. Pomp nu met de pomp lucht in waterraket. Als de luchtdruk groot genoeg is schiet de raket de lucht in!

Benodigd materiaal

 • Plastic flesje.
 • Kurk (bijvoorbeeld van een wijnfles).
 • Naald van een ballenpomp (vaak te koop in een sportzaak of speelgoedwinkel).
 • Verloopstukje voor een fietspomp (te koop bij de fietsenmaker).
 • (hand)boortje (of een priem, een lange naald, etcetera).
 • Broodmes (of een zaagje).
 • Fietspomp.
 • Bakstenen of een zandbak.

Tips

 • Voor meer uitleg en filmpjes klik hier.
 • Voor explorers: bouw er eens één met een grote 10 liter fles van zo'n waterapparaat in kantoorgebouwen.

Veiligheid

 • Houd voldoende ruimte voor het schieten!
 • De raket kan soms hard wegschieten, dus…  zorg dus dat je voldoende afstand houdt.
 • Zorg dat er genoeg ruimte is om de raket af te schieten.
 • Richt de raket nooit op mensen of dieren!
 • Wat omhoog gaat, komt ook weer naar beneden!
Lees 7370 keer Laatst aangepast op zondag, 29 november 2020 15:56
Log in om reacties te plaatsen