maandag, 31 augustus 2015 00:00

Ghanese koekjes

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Naam van de activiteit

Typisch Ghanese bananenkoekjes bakken.

Waarom / doel van de activiteit

Scouting is een wereldwijde beweging en daar horen internationale contacten en activiteiten bij. Scouting Nederland heeft hiervoor sinds maart 2010 een partnership met de Ghana Girl Guides Association (GGGA) en de Ghana Scout Association (GSA). Dit partnership biedt vijf jaar lang prachtige mogelijkheden voor uitwisselingen tussen Nederlandse en Ghanese Scouts en Guides.

Beschrijving van de activiteit

In Ghana genieten mensen van wel een heel bijzonder koekje: bananenkoekjes! De gedroogde vruchten en gember met 3 bananen fijnmaken (in stukjes snijden en tot puree maken). Doe de bloem met kaneel en nootmuskaat in een kom. De vanillesuiker en suiker toevoegen. Deze ingrediënten met de vruchten en bananenmengsel goed mengen. Goed kneden. Rest van de bananen in stukjes door het beslag roeren.

Voor de leiding: In een koekenpan 2 dl olie verhitten. Het beslag in kleine schepjes ongeveer 5 minuten in de hete olie aan beide kanten bakken tot ze knapperig en goudkleurig zijn (er kunnen meerdere schepjes in één koekenpan).

Voorbereidingstijd

30 minuten

Benodigd materiaal

  • 600 gram bloem
  • 150 gram fijne suiker
  • 100 gram gemende gedroogde vruchten (rozijnen en krenten)
  • 50 gram vanillesuiker
  • 10 - 12 overrijpe bananen
  • 2 - 3 theelepels gembersnippers
  • 1 theelepel kaneel
  • 1 theelepel nootmuskaat
  • 1 liter zonnebloemolie.

Tips Algemeen

Maak er een Ghana opkomst van.
Begin de opkomst met verhalen, sprookjes en mythes uit Ghana: http://www.beleven.org/verhalen/lijsten/landen.php?land=Ghana

Veiligheid

Het bakken/frituren van de koekjes is niet geschikt voor jonge kinderen. Laat de leiding dit doen!

PRU 08-2014

Lees 1353 keer Laatst aangepast op donderdag, 12 april 2018 08:10
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteit

InternationaalVeilig & Gezond

Duur

15-30 min30 min - 1 uur

Groepsgrootte

1-8 personen8-15 personen15 of meer

Leeftijdsgroep

5-7 bevers7-11 welpen11-15 scouts15-18 explorers18-21 roverscoutskaderalle leeftijden

Locatie

BinnenRondom het clubhuis