maandag, 31 augustus 2015 02:00

Postbox-memory

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Zoek steeds twee dezelfde kaarten. Wie heeft na 5 minuten de meeste sets?

Beschrijving van de activiteit

Een spel bestaat uit 48 kaarten. Er zijn steeds 2 kaarten gelijk. De kaarten liggen met de afbeelding naar beneden op tafel. Door steeds twee kaarten om te draaien moeten de setjes van 2 identieke kaarten bij elkaar gezocht worden. Er wordt gespeeld met 2-4 (of 6) spelers. De eerste speler draait 2 kaarten om zodat hij ziet wat de afbeelding is. Zijn de afbeeldingen identiek, dan mag de speler de kaarten nemen en nog een keer spelen. Zijn het verschillende afbeeldingen, dan moeten de kaarten weer omgedraaid worden (terugleggen op dezelfde plek!) en is de volgende speler aan de beurt.

Het is dus belangrijk om te onthouden op welke plek een bepaalde afbeelding ligt. De speler met de meeste setjes identieke kaarten heeft gewonnen. Je kan er een klok bijzetten, het maakt het spannender om het spel binnen een bepaalde tijd te spelen!

Voorbereidingstijd

Het printen en eventueel plastificeren van de kaarten kost naar schatting een half uur.

Benodigd materiaal

Tips

  • Het spel is ook te spelen met een andere set kaarten. Daarop staan afbeeldingen van ' postmen'. Download deel 2 en druk ze af op dik papier.
Lees 2971 keer Laatst aangepast op woensdag, 21 oktober 2020 16:35
Meer in deze categorie: « Ladderspel Heksendans »
Log in om reacties te plaatsen