zondag, 05 april 2020 12:56

Natuur op je scherm

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het wordt momenteel afgeraden om de Nederlandse natuurparken te bezoeken, maar natuur is juist hetgene waar we nu allemaal zoveel behoefte aan hebben door het vele binnen zitten. Toch is het is erg belangijk dat we ons hier allemaal aan houden en de natuur dichter bij huis opzoeken. Wist je dat kijken naar de natuur op televisie ook veel gezondheidsvoordelen heeft? Daarom zullen wij de aankomende weken regelmatig een aantal natuurfilms en series aanraden. Dichterbij ga je het niet krijgen.

Beschrijving van de activiteit

Het wordt momenteel afgeraden om de Nederlandse natuurparken te bezoeken, maar natuur is juist hetgene waar we nu allemaal zoveel behoefte aan hebben door het vele binnen zitten. Toch is het is erg belangijk dat we ons hier allemaal aan houden en de natuur dichter bij huis opzoeken. Wist je dat kijken naar de natuur op televisie ook veel gezondheidsvoordelen heeft? Daarom zullen wij de aankomende weken regelmatig een aantal natuurfilms en series aanraden. Dichterbij ga je het niet krijgen.

Meer geluk, minder stress

Een natuurfilm kijken om stress en vermoeidheid te verminderen? Goed idee! Volgens onderzoek van BBC Earth, in samenwerking met de Universiteit van Californië, is het kijken van natuurfilms en natuurdocumentaires goed voor onze gezondheid. Het onderzoek, met meer dan 7500 deelnemers, wijst uit dat het kijken naar natuurfilms niet alleen negatieve emoties zoals angst, nervositeit, stress en vermoeidheid substaintieel vermindert, het maakt ons daadwerkelijk gelukkiger. Zelfs kort naar natuurbeelden kijken zorgt er al voor dat we meer plezier en tevredenheid ervaren.
Natuur in huis

Dus, waar wacht je nog op? Breng de natuur naar je beeldscherm met deze drie tv-tips, en ervaar de positieve effecten.

TV series en films

  • De Nieuwe Wildernis. De Oostvaardersplassen is lang onderwerp van discussie geweest. Een prachtig natuurgebied. Benieuwd wat er zich allemaal afspeelt in dit gebied? Deze natuurfilm heeft het leven in de Oostvaardersplassen erg mooi in beeld gebracht.
  • Vroege Vogels TV. Ga tijdens deze natuurserie mee op onderzoek naar bijzondere dieren, planten en plekken in NL.
  • WAD, overleven op de grens van water en land. Bekijk de schoonheid van het Waddengebied en zie hoe dynamisch en uniek dit landschap is.
  • Terug in het wild. Er zijn door de jaren heen heel wat wilde dieren verdwenen door het toedoen van de mens. Maar als wij ons best doen, keren er een hele hoop dieren terug. Deze documentaire laat dat zien.
  • Holland: Natuur in de Delta  Ervaar de Delta door de ogen van vijf iconische dieren: de majestueuze zeearend , de immer ijverige bever, de haas (cheetah van de polder), de migrerende driedoornige stekelbaarzen en de zeldzame vlinder: het pimpernelblauwtje.
  • Wildernis onder water. Bekijk wat er zich afspeelt in de Nederlandse onderwaterwereld.

Voor de kinderen

Ook voor de kinderen zijn er voldoende leuke filmpjes te bekijken over de natuur.

  • 1 minuutje natuur.  Ken jij de leuke korte filmpjes van 1 Minuutje Natuur al?
  • Koek en ei. Ken jij de leuke filmpjes van Koek & Ei
  • Natuurfilm naspelen. Laat de kinderen hun favoriete natuurfilm naspelen met leuke handpoppen.

Benodigd materiaal

TV

Tips

De diverse films en series zijn regelmatig op tv te zien, maar ook te huren / downloaden

Lees 1051 keer Laatst aangepast op zondag, 28 juni 2020 16:45
Log in om reacties te plaatsen