zondag, 17 november 2019 14:35

Chinees vossenjacht

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een leuke dag in de stad met een Chinees tintje.

Beschrijving van de activiteit

Sterre en Steven Stroom kijken in hun fotoboeken van hun reizen. "Kijk Steven, weet je nog toen we in China waren?', zegt Sterre. Samen halen ze herinneringen op van de plekken waar ze geweest zijn zoals:

Een aantal ouders of leiding gaat gekleed in chinese kledij en loop door het centrum van de stad. De bevers worden opgedeeld in kleine groepjes, elk met een ouder als begeleider. De kinderen gaan daarna in de stad op zoek naar de mensen die verkleed door de stad heen lopen. Het liefst hebben de karakters allemaal een thema die overeen komen met de foto's van Sterre en Steven Stroom, en laten de bevers een activiteitje doen wat bij hun karakter hoort. Deze activiteiten kan je zo groot of klein maken als je zelf wilt.

Voorbeelden van activiteiten bij de karakters

 • Een bouwer van de muur: het maken van een muurtje waar je over heen kan lopen
 • Een pottenbakker van het terracottaleger: pottenbakken
 • Een caligrafist van de school: het maken van een chinees teken
 • Een drakendanser: het uitvoeren van de drakendans
 • Rijst uit de rijstvelden proeven
 • Tai Chi beoefenen met een tai chi meester

Benodigd materiaal

 • Kleding in thema
 • Vakantie foto's van Steven Stroom
 • Materialen bij de verschillende opdrachten

Veiligheid

 • Zorg voor voldoende overzicht zodat je geen bevers kwijt raakt. Hiervoor maak je de groepjes niet te groot en spreek je een duidelijk (niet te groot) te zoeken gebied af. Blijf bij elkaar.

Tips

 • Je kan er voor kiezen om de thema figuren stil op een plek te laten staan maar je kan ze ook door stad heen laten lopen. Let er wel op dat ze niet in een winkel gaan staan waardoor ze niet meer in het zicht van de bevers zijn.
 • Alternatieve activiteit: op www.kleutergroep.nl bij het onderwerp China vind je memorykaarten over China. Je kunt deze kaarten gebruiken voor een speurtocht. Je hangt de kaarten aan struiken, lantaarnpalen enz. Op de kaart zet je een pijl voor de te volgen richting.
 • Op 25 januari is het Chinees Nieuwjaar. Meer informatie hierover vind je o.a. in het boek 'Feest je met ons mee', geschreven door Katleen Amant. Hier kun je ook voor de bevers uit voorlezen.
 • Andere prentenboeken over China: De reuzenpanda, geschreven door Marianne Busser
Lees 2111 keer Laatst aangepast op dinsdag, 14 januari 2020 16:20
Log in om reacties te plaatsen