zondag, 17 november 2019 12:33

Sneeuwkristallen maken van papier

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De bevers en welpen  ontdekken dat sneeuw niet zomaar sneeuw is. Het is eigenlijk een mooi kristal.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie Bevers

Het sneeuwt. Stuiter loopt met Bas Bos door het bos.  Sneeuw ziet er heel gewoon uit, maar het bestaat eigenlijk uit sneeuwkristallen. Als ze weer thuis zijn, maakt Bas een verschillende sneeuwkristallen van papier. 

Thema introductie welpen

Baloe en Mogli en Shanti lopen door de jungle naar de bergen. Er ligt sneeuw. Baloe legt uit dat sneeuw uit sneeuwkristallen bestaat. Elke sneeuwvlok ziet er, als je hem met een vergrootglas bekijkt, net even anders uit. Maar zo met het blote ook zien ze er allemaal hetzelfde uit.

De activiteit

De bevers/welpen gaan van papier sneeuwkristallen maken. Zie voorbeelden:

Benodigd materiaal

  • Wit papier, scharen
  • Boek Ga je mee, Kleine Beer? (Lenen van ouders/bibliotheek)
  • Eventueel plaatjes uit een boek of van internet van sneeuwkristallen.

Veiligheid

Gebruik veilige scharen.

Tips

  • Maak de patronen voor bevers niet te moeilijk. Voor welpen kan het moeilijker.
  • Help bevers als dat nodig is.
  • Je kunt ook voor het knutselen plaatjes van sneeuwkristallen laten zien (internet, boeken).
  • Het is leuk om in de pauze een prentenboek voor te lezen aan de bevers: Ga je mee, Kleine Beer? Kleine Beer loopt met Grote Beer door de sneeuw. Hij hoort allerlei geluiden van de vallende sneeuw. Grote Beer stelt hem gerust.
Lees 1611 keer Laatst aangepast op zaterdag, 18 april 2020 11:12
Log in om reacties te plaatsen