dinsdag, 22 oktober 2019 17:29

Jungle bootcamp

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een hindernisbaan over boomstammen, slootje springen, planking, tijgeren door de bladeren. Het bos heeft alles wat je nodig hebt voor een bootcamp.

Beschrijving van de activiteit

Bagheera heeft een Jungle bootcamp bedacht. Hij verteld dat de term bootcamp oorspronkelijk uit het Amerikaanse leger komt. Het was een trainingsmethode om soldaten in bezette gebieden in korte tijd intensief te laten trainen. Daarvoor werden materialen gebruikt die op dat moment ter plekke aanwezig waren. Een bootcamp is bedoeld om te werken aan conditie, kracht, lenigheid en uithoudingsvermogen. Iets wat je in de jungle ook goed kunt gebruiken.

Bagheera begitn om op te warmen met rekoefeningen en hij laat de welpen dan een rondje rennen.

Hierna geeft hij een aantal korte gemakkelijke opdrachten die veel inspanning vragen zoals:

  • gewichtheffen met stevige takken
  • slootje springen
  • tijgeren door de bladeren
  • planking
  • lopen over omgevallen boomstammen
  • rennend zigzaggen tussen een rij bomen
  • aan een dikke tak hangen

Hierna laat hij elke welp een lekker plekje zoeken om even heerlijk uit te puffen. Eenmaal uitgepuft maken de welpen zelf een hindernisbaan, waarbij ze gebruik maken van elementen die in het bos aanwezig zijn. Als de hindernisbaan af is, lopen ze hem om de beurt.

Benodigd materiaal

-

Tips

Verken vooraf het terrein en bedenk welke opdrachten je waar wilt laten uitvoeren.

Lees 1098 keer Laatst aangepast op dinsdag, 22 oktober 2019 17:49
Log in om reacties te plaatsen