maandag, 31 augustus 2015 02:00

Meidenfeestdag

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Tijdens deze opkomst is er speciaal aandacht voor de vrouwelijke themafiguren in Hotsjietonia: Fleur Kleur, Keet Kleur, Noa, Rebbel, Rozemarijn en Sterre Stroom. Wat eten ze graag, welke kleuren vinden ze leuk en wat doen ze graag? En hoe zit dat bij de bevers zelf?

Beschrijving van de activiteit

De mannen in Hotsjietonia zijn een weekendje weg. Keet en Fleur Kleur, Noa, Rebbel, Rozemarijn en Sterre Stroom hebben daarom een speciale dag en doen dingen die zij leuk vinden. In de ruimte van de bevers hangt een poster van het dorp Hotsjietonia. En er hangen plaatjes van de vrouwelijke themafiguren. Met touw of lint is het plaatje verbonden met de plek waar ze woont. De leiding vertelt en vraagt over de themafiguren. Duidelijk komt aan bod wat de themafiguren graag doen en welke kleren ze graag dragen. Aan de hand van de kleding en de poster kunnen de bevers zelf al veel vertellen. Als de themafiguren voldoende besproken zijn, kun je een quiz doen of ‘ren je rot’. De antwoorden kunnen ja of nee zijn. Wat moeilijker is, is kiezen uit twee of drie mogelijkheden. Als vervolg hierop kun je de bevers laten vertellen over wat zij zelf graag doen en welke kleren ze graag dragen. Je kunt ze zichzelf laten tekenen en kleuren in het klein op een A4 of groot op een behangrol.

Voorbereidingstijd

Plaatjes en informatie over de themafiguren 15 minuten en vragen voor quiz of ren je rot 15 tot 30 minuten.

Benodigd materiaal

  • Poster van Hotsjietonia.
  • Plaatjes van Fleur Kleur, Keet Kleur, Noa, Rebbel, Rozemarijn, Sterre Stroom.
  • Tekenpapier of behangrol, (kleur)potloden, gum, schaar.
  • Vragen voor quiz of ‘ren je rot’.

Tips

Aanvullende informatie

Lees 1949 keer Laatst aangepast op zondag, 02 oktober 2022 13:36
Meer in deze categorie: « Oware Liefdeslied »
Log in om reacties te plaatsen