maandag, 31 augustus 2015 02:00

Ik word als: Noa, Stuiter, Stanley...

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De bevers gaan zichzelf natekenen en inkleuren als Hotsjietoniafiguur.

Beschrijving van de activiteit

Stuiter loopt door het dorp, overal zijn de bewoners druk bezig. Wat is het toch mooi om groot te zijn! Wat zou Stuiter later willen zijn? Sterk zoals Bas of avontuurlijk zoals Rebbel. De verhalen van Noa kunnen vertellen of zoals Stanley van alles repareren... Wat is het toch mooi om daarover na te denken. Als je goed denkt komt er vanzelf een plaatje, langzaam raakt het ingekleurd. Stuiter kan van alles bedenken. Maar wie zouden de bevers willen zijn?

De bevers gaan zichzelf in groot formaat tekenen in de toekomst. De kinderen moeten nadenken over wie van de Hotsjietoniafiguren ze later het liefst zouden willen zijn. De stafleden kunnen helpen door met de Hotsjietoniakaart (of in het handboek) aan te geven wie waar woont en wat zijn/haar eigenschappen zijn. Als een bever alles wil zijn dan kan dat ook, de staf helpt later nog actief met fantaseren wat de figuren aan hebben en ideeën geven daarvoor.

De kinderen worden opgedeeld in tweetallen. De bedoeling is dat een kind op een groot stuk behangpapier gaat liggen, de ander gaat met een dikke stift (of potlood) zo strak mogelijk een lijn trekken rond de liggende bever. Daarna doen de bevers dat andersom op een ander stuk behang papier. Nu heeft iedereen zijn eigen omtrek op papier staan. De bevers gaan dit dan inkleuren met de kleding en dingen die hun favoriete Hotsjietoniafiguur heeft. Ze gebruiken daarvoor schoolverf (wateroplosbare plakaatverf in grote tubes). De stafleden hebben hiervoor plaatjes en ideeën. Als een kind eerder klaar is, dan mag die de achtergrond ook inkleuren.

Benodigd materiaal

 • Kleding die vies mag worden.
 • Behang (restanten).
 • Schaar en plakband (vastzetten op vloer).
 • Stiften/potloden.
 • Schoolverf.
 • Kwasten.
 • Bekertjes voor de verf.
 • Teiltje met water (spoelbak).
 • Evt tijdschriften en behanglijm.

Tips

 • Mouwen oprollen voor het verven.
 • De kinderen uitdagen en meefantaseren hoort hierbij.
 • Laat de kinderen een kleur en kwast per keer gebruiken.
 • Doe de verf in lege eierdozen, hoef je ook niks schoon te boenen nadien.
 • Let er op dat de kinderen alleen hun werkstuk inkleuren ;).
 • Geen verf? Geen nood! Neem tijdschriften en behanglijm en laat ze kleuren scheuren om op te plakken.

Veiligheid

 • Verf eten is niet gezond!
Lees 2439 keer Laatst aangepast op donderdag, 04 november 2021 17:36
Meer in deze categorie: « Kwaliteitstest Levend flipperkast »
Log in om reacties te plaatsen