maandag, 31 augustus 2015 02:00

WhatsApp geheimschriftenspel

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Als eerste de puzzel oplossen door middel van de aanwijzingen.

Beschrijving van de activiteit

Zorg dat alle deelnemers een smartphone hebben met WhatsApp (of een andere instantmessenger zoals Facebook Messenger of Gtalk). Als er te weinig mensen zijn met een smartphone maak dan koppels. De spelleider geeft vervolgens puzzels (vragen of opdrachten) in geheimschrift. Resultaat van de puzzels is een locatie (in de omgeving of in het gebouw), waardoor de eerste die een foto op de WhatsAppgroep zet een punt heeft gescoord. De rest kan vervolgens op zoek naar de nieuwe locatie.

Voorbereidingstijd

Je bent zo een paar uur (4 á 8) bezig om een aantal goede puzzels te maken.

Benodigd materiaal

  • Een aantal smartphones.

Tips

  • Gebruik verschillende commumunicatietechnieken zoals:
  • Gebruik internet voor leuke en creatieve vertaaltrucjes:
  • Gebruik een ‘plaatje’ van tekst in een lettertype met figuren (zoals tekst in lettertype wingdings in paint).
Lees 4925 keer Laatst aangepast op maandag, 07 december 2020 19:44
Log in om reacties te plaatsen