maandag, 31 augustus 2015 02:00

Olijfolielampje maken

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De Romeinen maakten vroeger al olijfolielampjes. Het is vrij eenvoudig om zo'n lampje zelf te maken en de kosten zijn vrij laag. Zo goedkoop mogelijk een olielampje maken, door materiaal her te gebruiken of een andere functie te geven.

Beschrijving activiteit

Begin met het maken van een lont, hiervoor gebruik je keukenpapier. Pak de punt van een stuk keukenpapier en rol het stevig [schuin] op totdat het op een lont lijkt. Een stuk staal/ koperdraad buig je om tot een spiraal. Het begin en het end buig je recht om hoog [zie afbeelding 1]. Steek het rechte gedeelte, dat in het midden van de spiraal zit, in de lont [of draai het draad om de onderkant van de lont].

Vervolgens maak je een leeg potje goed schoon en droog. Klem de draadspiraal met lont, in het potje en vul het potje voorzichtig met de olijfolie [afbeelding 2]. Je olielamp is nu klaar om aangestoken te worden.

Voorbereidingstijd

Materialen verzamelen en klaar zetten.

Benodigde materialen

 • Omschrijving op papier.
 • Een leeg glazen potje.
 • Velletje keukenpapier.
 • Stuk staal/ koper draad.
 • Olijfolie.
 • Eventueel een tang.

Tips

 • In plaats van olijfolie kan je ook een andere (goedkopere) plantaardige olie gebruiken, maar olijfolie ruikt prettiger.
 • Om de lont langer mee te laten gaan, kan je het eerst bevochtigen met zoutwater en dan in de oven laten drogen.
 • Jonge welpen en scouts met een beperking kan je 1 op 1 uitleg geven en begeleiden.

Veiligheid

 • Let erop dat er niet met de olie word gemorst, om brand gevaar te voorkomen wanneer her aangestoken wordt.
 • Lucifers, maar vooral vuur natuurlijk, zijn gevaarlijk!
Lees 4281 keer Laatst aangepast op maandag, 07 december 2020 10:39
Log in om reacties te plaatsen