maandag, 31 augustus 2015 02:00

De kettingfoto

Beoordeel dit item
(5 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Deze activiteit doet een beroep op de creativiteit en het maken van associaties.

Beschrijving van de activiteit

Bij deze activiteit wordt steeds de ene foto doorgegeven en dient als voorbeeld voor de volgende. De jeugdleden (individueel of per subgroep) zijn er dus om de beurt mee bezig. Dit kun je tijdens een opkomst doen door bijvoorbeeld de activiteit in een postenspel op te nemen.

Geef aan jeugdlid of subgroepje een foto en laat ze vervolgens zelf een foto maken die daar een associatie mee heeft. De foto die zij maken, dient weer als voorbeeld voor het tweede groepje die dezelfde opdracht krijgt, maar dan zonder de eerste foto. Dit proces herhaal je een aantal keer zodat er ‘kettingen’ van foto’s ontstaan. Foto’s, geinspireerd door de voorlaatste foto maar zonder de kennis van de foto’s daarvoor. Het is interessant om met elkaar deze kettingen te bekijken en te achterhalen welk verband de jeugdleden voor ogen hebben gehad met de genomen foto’s.

Voorbereidingstijd

Kort, namelijk zelf een goede eerste foto (of meerdere eerste foto's) maken.

Benodigd materiaal

  • Eerste foto('s)
  • Fototoestel(len) of telefoons met camera
  • Eventueel een computer en printer, zodat je de foto's kunt afdrukken en meegeven aan de volgende
Lees 3666 keer Laatst aangepast op woensdag, 01 juli 2020 09:04
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

Expressie

Duur

30 min - 1 uur2 - 3 uur

Groepsgrootte

1-8 personen8-15 personen15 of meergroepsactiviteit

Leeftijdsgroep

11-15 scouts15-18 explorers

Locatie

BuitenRondom het clubhuisStad1,5meter