zaterdag, 21 september 2019 10:22

Aardappel adoptiespel

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Stimuleren van creativiteit, Kennismeken met eigenheid/eigenschap, Ontdekken dat iedereen wekom is en mag zijn wie hij / zij is

Beschrijving van de activiteit

De hele horde is bij de Guha grotten bij elkaar. Akela verteld het verhaal dat bij hen in de horde kwam en door hen geadopteerd werd. Mowgli mag dan wel anders zijn dan alle welpen die op dat moment in de horde waren, maar hij hoort er helemaal bij, niemand in de jungle wil hem missen.

De welpen natuurlijk ook zelf proberen hoe het is om iemand te moeten verzorgen en bij zich te moeten houden. Maar ook om meningsverschillen uit te praten.

De welpen ontvangen aan het begin van de opkomst een aardappel. Deze aardappel geven ze een naam en tekenen met de hun nest een adoptieformulier. Deze aardappel word dan een onderdeel van hun nest en moeten hem gedurende de gehele opkomst bij hen houden.

Maar ja een aardappel lijkt natuurijk niet op de welpen, om aarddappel meer 'menselijke' kenmerken te geven kan er met hulp van diverse posten punten worden verdiend. Met die punten kunnen kinderen versiersels kopen/ruilen waarmee de aardappel versierd worden. Zo kan de aardapple haar krijgen, ogen, 'kleren' enzovoorts.

De aardappel wordt op die manier steeds mooier.

Praat met de welpen na over anders zijn. Anders in uiterlijk (fysiek en kleding), krakter en gewoontes. Mowgli zag er echt anders uit dan alle andere welpenn maar werd wel geaccepteerd door de hele horde.

Benodigd materiaal

  • Aardappels (liefst vrij grote)
  • Touw voor haar
  • Verf 
  • Oogjes
  • Stof 
  • Crea materiaal dat je verder nog denkt nodig te hebben
  • Adoptiecertificaat
  • Lijm en scharen

Veiligheid

  • Kinderen krijgen een rouwe aardappel, deze moet schoongemaakt worden van aarde en gif.
  • Kinderen kunnen bij het versieren gebruik maken van scharen en lijm, dit dient te gebeuren onder toezicht te gebeuren.

Tips

Maak er als leiding eentje als voorbeeld om die kinderen die het moeilijk vinden te inspireren.

Lees 3108 keer Laatst aangepast op zondag, 16 februari 2020 19:04
Log in om reacties te plaatsen