zondag, 11 augustus 2019 13:39

Walkie-talkie porto-route

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Deelnemers krijgen via een porto aanwijzingen hoe ze een route moeten lopen.

Beschrijving van de activiteit

Algemene uitleg

De deelnemers lopen met een portofoon een route. Via de portofoon krijgen ze steeds aanwijzingen hoe ze moeten lopen. Je kunt deze techniek gemakkelijk aanpassen aan de speltak, door de aanwijzingen moeilijker te maken en/of interactie toe te voegen: waar bevers alleen hoeven te luisteren, laat je welpen en ouder zelf ook terug praten door de portofoon, bijvoorbeeld om antwoord te geven op een vraag.

Thema introductie bevers

Steven heeft een paar grappige aparaten in zijn handen. Hij legt uit dat deze walkie talkies heten. Je kunt er door praten Steven geeft door de walkie talkie de opdracht ho de bevers moeten lopen. Bijvoorbeeld: Ga in de rchting van het huis met het rode dak. of loop in de richting van het bank je met de prullenbak.

Thema introductie welpen

Bij de Nishaani-plaats zitten Hathi en Mang door walkie talkies te praten als Mowgli en Shanti aankomen lopen. Mang stelt voor om er een tocht mee te gaan lopen. Shanti vindt dat wel een leuk idee dus alle welpen gaan in nesten oppad terwijl Hathi opdrachten over de looprichting door de walkie talkies geeft. Bijvoorbeeld "loop in de richting van de beuk / eik / populier / berk". Of hij stelt vragen: "Hoeveel brievenbussen zie je? Loop de straat in waar je er 2 ziet".

Instructies algemeen

De deelnemers lopen met een portofoon een route. Via de portofoon krijgen ze steeds aanwijzingen hoe ze moeten lopen. Je kunt deze techniek gemakkelijk aanpassen aan de speltak, door de aanwijzingen moeilijker te maken en/of interactie toe te voegen: waar bevers alleen hoeven te luisteren, laat je welpen en ouder zelf ook terug praten door de portofoon, bijvoorbeeld om antwoord te geven op een vraag. 

Makkelijk (bevers / welpen): geef aanwijzingen die te maken hebben met de directe omgeving, bijvoorbeeld: "loop in de richting van de rode auto". (of moeilijker: "loop in de richting van de beuk/eik/populier/berk" enz)

Gemiddeld (welpen / scouts / explorers): Stel een vraag: "hoeveel prullenbakken zie je?" bij het juiste antwoord krijgen ze de richting.

Moeilijker (scouts en ouder): Stel een meerkeuze vraag, waarbij elke optie een richting heeft. Je kunt ook de vragen bij elk kruispunt ophangen, waarbij de groepjes via de portofoon het goede antwoord moeten geven. Bijvoorbeeld "hier de meeuwen, over", "zegt u het maar, over", "het antwoord op vraag 3 is: blauw, over", "dat is correct; loop nu verder richting ....."

Benodigd materiaal

  • Portofoons of walkietalkies

Tips

  • Zorg dat de portofoons opgeladen zijn.
  • Als je met meerdere teams tegelijk loopt, geef je elk team een eigen kanaal.
Lees 4044 keer Laatst aangepast op maandag, 25 oktober 2021 19:47
Log in om reacties te plaatsen