maandag, 31 augustus 2015 02:00

Verbanddoos kijkkim

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Leren wat er in een EHBO-doos hoort te zitten en dit kunnen benoemen.

Beschrijving van de activiteit

Een kimspel is een verzamelnaam voor allerlei spellen waarbij je je zintuigen moet gebruiken. Het is vernoemd naar ene Kimball O'Hara, uit een boek van Joseph Rudyard Kipling. Deze Kimball, roepnaam Kim, werd opgeleid om spion te worden. Een onderdeel van z'n opleiding was observeren en onthouden. Er zijn veel spellen rondom dit verhaal en deze persoon te verzinnen. Afhankelijk van hoe moeilijk of makkelijk je het maakt, kan een kimspel gebruikt worden voor alle denkbare leeftijdsgroepen.

De kinderen krijgen één minuut de tijd om naar 20 voorwerpen te kijken. Van die 20 voorwerpen zijn er 15 uit een verbanddoos en 5 voorwerpen die eigenlijk niet in verbanddoos thuis horen. Als de kijktijd om is, worden de voorwerpen afgedekt met een doek. Schrijf nu zoveel mogelijk voorwerpen uit de verbanddoos op.

Voorbereidingstijd

Materiaal verzamelen en klaar leggen.

Benodigd materiaal

 • 15 tot 20 voorwerpen uit de EHBO-kist.
 • 5 voorwerpen die wel EHBO gelinkt zijn maar officieel niet in een EHBO-koffer thuis horen. Bijvoorbeeld:
  • Persoonlijke medicijnen (op naam).
  • Algemene medicijnen zoals (kinder) paracetamol / norrit / hoestdrank.
  • Zonnebrand / aftersun.
  • Prikweg / after bite / citronella spray.
  • Maandverband.
 • Doek.
 • Dienblad.

Tips

 • Leg leg uit waarom sommige dingen wel of niet in de EHBO-koffer horen.
 • Kijk voor meerdere kimspelen.
 • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 3 Goede gezondheid en welzijn.
Lees 6692 keer Laatst aangepast op donderdag, 04 november 2021 14:12
Meer in deze categorie: « 112 renspel Verbanddoos estafette »
Log in om reacties te plaatsen