Waarom / doel van de activiteit
Steek met minimale pioniermaterialen een sloot over en bereik zo snel mogelijk droog de overkant.
Beschrijving van de activiteit
De teams (gebruik bij scouts de ploegen) krijgen de opdracht om een sloot over te steken zonder het water in te gaan. Ze mogen hiervoor alleen twee palen en een paar touwen gebruiken. Eén paal moet rechtop blijven staan en dient als vaste staander in de constructie.
Laat de teams eerst kort overleggen hoe ze hun oversteek gaan maken. Daarna bouwen ze hun constructie aan de waterkant. Zodra de oversteek staat, testen ze of deze stevig genoeg is door eroverheen te gaan. Lukt het om droog aan de overkant te komen? Dan is de opdracht geslaagd. Het team dat dit het snelst voor elkaar krijgt, wint.
Bespreek daarna kort welke oplossingen goed werkten en wat ze een volgende keer anders zouden doen.
Benodigd materiaal
- Per team 2 palen en 5 touwen
- Een sloot waar je dicht bij de waterrand kunt komen
- Zwemkleding / handoeken / reserve kleren
Veiligheid
- Let op dat je een plaats kiest met schoon en veilig water. Als je dan in het water komt is dat fijner. ;) Doe deze activiteit bij voorkeur met mooi weer.
- Zorg dat deelnemers niet uitglijden bij de waterkant.
- Zorg voor droge kleding of handdoeken voor als iemand nat wordt.
Tips
- Je kan het moeilijker of makkelijker maken door meer of minder touwen te geven en een bredere of smallere sloot uit te kiezen.
- Heb je meer tijd en materiaal? Probeer dan een stevigere brug te bouwen bij Snelste brug over het water.









