zondag, 07 april 2019 15:40

Toverboon van Rozemarijn

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Laat samen met de Bevers of Welpen een echte toverboon groeien.

Beschrijving van de activiteit

Rozemarijn is in de groente tuin bezig als Stuiter bij haar komt kijken. Hij ziet dat Rozemarijn op meerdere plekken de grond heeft omgespit en rijtjes heeft gemaakt. Bij elk rijtje staat een bordje met daar op de naam van een groente, zoals wortel, boon, sla en radijsjes. Stuiter vraagt zich af wat er in de grond gebeurt nadat rozemarijn gezaaid heeft. Daar weet Rozemarijn wel wat voor: Samen met stuiter 'poot' ze een boon in een glazen pot.

Tijdens een aantal opkomsten gaan de jeugdleden druk bezig met het proces van het groeien van een plantje van een boon. Probeer bij grotere groepen meerdere bonen te planten om de verschillen te zien. De eerste opkomst wordt de boon geplant.

De boon wordt in een glas met watjes geplaatst en de watjes worden bevochtigd. Wanneer de boon plant boven het glas uit komt is het tijd de plant om te poten in het potje met aarde. Geef de plant regelmatig water. Let op geef de plant niet teveel water! Laat de Bevers tijdens het groeiproces het plantje nateken om na enige tijd het verschil te zien.

Benodigd materiaal

 • Glas
 • Boon
 • Watjes
 • Water
 • Potje
 • Aarde

Tips

 • Was je handen voordat je de boontjes aanraakt, dit vermindert de kans op beschimmelde boontjes.
 • Gebruik niet alleen een bruine boon maar probeer ook andere soorten bonen bijvoorbeeld tuinbonen, snijbonen of erwten .
 • Gebruik voor dit experiment gedroogde bonen.
 • Kijk elke week met de jeugdleden hoe het met de boon gaat.
 • Zet de boon niet in direct zonlicht tijdens het kiemproces, maar ook niet de gehele week in een donker clubhuis. 
Lees 1589 keer Laatst aangepast op zondag, 14 juli 2019 18:48
Log in om reacties te plaatsen