maandag, 31 augustus 2015 02:00

Vechten of niet?

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Elk jaar herdenken wij op 4 mei de gesneuvelden uit de Tweede Wereldoorlog; eens in de vijf jaar vieren we Bevrijdingsdag op 5 mei. Ook scouts doen hier aan mee: denk maar aan de herdenkingsplechtigheid op de Dam in Amsterdam of aan een kranslegging in je eigen woonplaats. Hoe kun je bevers betrekken bij deze herdenkingsplechtigheden?

Beschrijving van de activiteit

Bas Bos heeft per ongeluk de kleurstiften van Fleur Kleur gebroken en nu is Fleur Kleur boos zeg. Er komt bijna stoom uit haar oren, zo boos. Ze loopt zelfs helemaal rood aan. Kwaad roept ze: 'Ik wil ik jou een tik op je neus geven, domoor, het waren mijn kleurstiften!'

Alle bevers maken een "knots" (opgerolde krant). Een cirkel/hoepel op de grond geeft aan waar het gevecht moet plaatsvinden. Een bever vraagt aan een andere bever: "Wil je met me vechten?" Als het antwoord 'nee' is, stelt hij de vraag aan een ander. Wil de gevraagde bever wel vechten, dan gaan beide op hun knieen in de cirkel/hoepel zitten en worden de spelregels doorgenomen:

  • Je mag alleen met je krant slaan.
  • Je mag elkaar niet opzettelijk pijn doen.
  • Je mag tijdens het gevecht niet gaan staan.
  • Als één van de twee "stop" roept, is het gevecht afgelopen; anders gaat na twee minuten de bel/fluit.

Voorbereidingstijd

5 minuten om materialen te verzamelen. 

Benodigd materiaal

  • Kranten.
  • Hoepel.
  • Krijt om cirkel te te maken.
  • Stopwatch.
  • Fluit/bel.

Tips

Aanvullende informatie

Lees 2776 keer Laatst aangepast op zaterdag, 18 juni 2022 21:53
Meer in deze categorie: « Facebook live Twister »
Log in om reacties te plaatsen