zaterdag, 24 maart 2018 13:26

Boodschappenspel met Rozemarijn

Beoordeel dit item
(5 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Leuke activiteit voor bevers tijdens thema Rozemarijn. Kan onderdeel zijn van badge, en voorbereidend op maaltijd die bereid wordt door de bevers. Ook leren ze hiermee samenwerken en een beetje rekenen.

Beschrijving van de activiteit

Stuiter logeert bij Rozemarijn en Prof. Plof. Er moeten nog wel boodschappen worden gedaan. Dat wil Stuiter wel voor Rozemarijn doen.

Voor het bereiden van een maaltijd heb je boodschappen nodig. De leiding verstopt vooraf verschillende boodschappen. Dat kunnen echte dingen zijn, maar ook plastic nepvoedsel of keukengerei.

De leiding verdeelt het 'geld' zodat iedere bever twee briefjes heeft van 1 euro en één briefje van 2 euro. Dan gaan ze boodschappen doen (lees: zoeken). Alles verzamelen ze samen in een emmer. Dan gaan ze naar de kassa (de leiding) en moeten ze afrekenen. Iedere bever moet zijn eigen boodschappen afrekenen. Hebben ze niet genoeg geld? Dan moeten ze boodschappen ruilen met de andere bevers. Samenwerken en goed tellen dus!

Voorbereiding

  • Nepgeld maken: briefjes van 1 euro en briefjes van 2 euro
  • Boodschappen prijzen (eindbedrag moet gelijk zijn aan uitgedeeld geld)
  • Boodschappen verstoppen

Benodigd materiaal

  • Nepvoedsel of keukengerei om te verstoppen
  • Stickertjes met prijzen
  • Emmer of bakje
  • Nepgeld
Lees 3655 keer Laatst aangepast op donderdag, 12 december 2019 17:04
Log in om reacties te plaatsen