zondag, 17 september 2017 20:40

Touwtrekken met een vlet (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Behendigheid op vlet vergroten

Beschrijving van de activiteit

Op het achterdek van elke boot staat een bemanningslid, die de tros vasthoudt.

Op het startsignaal beginnen de boten van elkaar af te roeien, tot een van beide boten voorbij een merkteken getrokken is, of het bemanningslid dat de tros vast houdt overboord getrokken is, of de tros los laat.

Verwijder de roeren uit de boten.

Variatie:

 • De twee groepjes gaan apart op een eigen lelievlet, aan de roerstokken van de boten wordt een touw gespannen met in het midden een theedoek. Beide boten moeten aan dezelfde kant een tonnetje in het water leggen. Het doel van het spel is om de theedoek langs je eigen tonnetje te krijgen, zoals bij touwtjetrekken. Alleen nu in plaats van trekken, moeten de groepjes wrikken of roeien. Het groepje die het eerst de theedoek langs zijn tonnetje krijgt heeft gewonnen en heeft één punt.
 • Blinddoek de roeiers, zodat er zuiver met commando's gewerkt moet worden.
 • Met een aan de spiegel bevestigd touw kan het ook met kano's of zeilend gespeeld worden.
 • Twee boten met touw aan de boeg beide verbonden aan dezelfde boei of boot die in het midden ligt. De deelnemers in de boot, op hun buik op het voordek moeten zelf naar de boei toetrekken. Wie er het eerst is wint. Een afvalsysteem is hier dus goed toepasbaar. Denk aan stootwillen voor op de boeg.
 • Tijdens het trekken naar de boei moet de boot een keer 360 graden rondgedraaid zijn.

Benodigd materiaal

 • Touw
 • Theedoek
 • 2 Tonnetjes
 • Vlets

Veiligheid

 • Zorg voor een stuk afgebakend vaarwater.
 • Dragen van een zwem- of reddingsvest: Zie informatieblad gebruik zwem- en reddingsvesten van de Nautisch Technische Richtlijnen (NTR2020) op de website Scouting Nederland

Tips

Deze activiteit is te gebruiken voor het oefenen (van onderdelen van de) CWO eisen:

 • Roeitechnieken en roeicommando’s kunnen uitvoeren
 • Roeicommando’s kunnen geven
 • (CWO RB 1/2,3 Eisen Praktijk)
 • (CWO RB 3 Eisen Praktijk)
Lees 2318 keer Laatst aangepast op zaterdag, 21 augustus 2021 13:26
Log in om reacties te plaatsen