zaterdag, 02 september 2017 08:07

Wel koffie, geen thee

Beoordeel dit item
(3 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De kinderen moeten raden wat de conclusie is, en als ze hem begrijpen moeten ze hun vinger opsteken.

Beschrijving van de activiteit

Wel koffie geen thee: eigenlijk moet je het zo zien: Wel koffie geen "T" dus in elk woord met een t erin bestaat niet in die wereld. Dus zijn er geen straten, maar wel wegen. Geen stoelen, maar wel banken. Wel koffie, geen thee.

De kinderen moeten raden wat de conclusie is, en als ze hem begrijpen moeten ze hun vinger opsteken. Zodra ze dit doen, krijgen ze de beurt en mogen ze zelf woorden zeggen die wel en niet voorkomen in deze wereld. Hebben ze het goed, dan weet je zeker dat ze het begrijpen zonder het uit te leggen. Zo ga je door totdat zoveel mogelijk kinderen het goed kunnen raden.

Dit is een zogenaamde Black Magic.

Tips

  • Dit spel is zeer geschikt om bij een lekker warm kampvuur te doen onder het genot van wat te eten en te drinken.
  • Maak er eerst een leuk verhaal voor: "Ik ging naar Kapoenichi en daar was ik met een paar vrienden. We hadden zin in een heerlijk kopje thee dus gingen we naar een restaurantje. Daar vroeg ik aan de ober: 'Mag ik zoete munt thee?' en de ober zei nee dat hebben we niet. Ik heb uiteindelijk een kopje koffie genomen en die was zalig."
Lees 7619 keer Laatst aangepast op vrijdag, 10 januari 2020 21:21
Log in om reacties te plaatsen