maandag, 31 augustus 2015 02:00

Monumenten in de buurt

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De scouts leren vertellen over monumenten, leren waar monumenten voor (kunnen) dienen en vertellen deze informatie aan de andere scouts.

Beschrijving van de activiteit

De scouts gaan per ploeg een monument in de omgeving zoeken en gaan uitzoeken waar het monument voor dient, wie het heeft gemaakt, en of er gedurende het jaar iets mee gebeurt (een herdenking o.i.d.). Tijdens deze opkomst gaan de scouts in een fietstocht langs de verschillende monumenten, waar bij elk monument de ploeg uitlegt wat voor monument het betreft en wat ze erover gevonden hebben.

Voorbereidingstijd

Leiding: geen tijd. Kinderen: half uur tot een uur.

Benodigd materiaal

  • Monumenten in de omgeving (op fietsafstand).

Tips

  • Variatie in types monumenten aanbieden.
Lees 2072 keer Laatst aangepast op woensdag, 02 december 2020 09:52
Log in om reacties te plaatsen