maandag, 31 augustus 2015 02:00

Roeien voor welpen (waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Welpen gaan het water op voor een stukje roeien. Ze leren wat hierbij komt kijken.

Beschrijving van de activiteit

De welpen krijgen eerst uitleg over hoe je moet varen (hoe moet je roeien, waar ga je zitten en andere veiligheidstips rondom het water). Daarna gaan de welpen in groepjes het water op. Als je een landgroep bent, is het aan te raden contact te zoeken met een waterscoutinggroep in de buurt, omdat zij de spullen hebben en kennis hierover kunnen delen.

De kinderen laat je nu stukken roeien (uiteraard in elke boot een leiding!). Als de kinderen dit snel onder de knie hebben kan je wedstrijdvormen gebruiken (snelste een afstand afleggen, snelste rondje om een bepaalde locatie) of een postenspel rondom het water organiseren.

Voorbereidingstijd

Er moet gezorgd worden voor boten. Het is aan te raden hiervoor contact te zoeken met een waterscoutinggroep in de buurt als je zelf landscouting bent. Verder kost het tijd om een eventueel spel voor te bereiden.

Benodigd materiaal

  • Boten
  • Vaarlocatie
  • Eventuele voorwerpen voor een (posten)spel
  • Veiligheidsvesten

Tips

  • Waterveiligheid! Bereid je van tevoren goed voor op de omgeving waarin gevaren gaat worden, zodat je zeker weet dat dit op een goede manier gebeurt!
  • Zorg ervoor dat je als leiding weet welke kinderen minder goed / niet kunnen zwemmen.

 

Lees 594 keer Laatst aangepast op zondag, 24 maart 2019 16:25
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

Uitdagende Scoutingtechnieken

Duur

2 - 3 uurhalve daghele dagmeerdere dagdelen / opkomsten

Groepsgrootte

1-8 personen8-15 personen15 of meer

Leeftijdsgroep

7-11 welpen

Locatie

Op en om het water