maandag, 31 augustus 2015 02:00

Paasverhaal voor bevers

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Om kinderen op een makkelijke manier kennis te geven van de betekenis achter Pasen.

Beschrijving van de activiteit

Het verhaal wordt voorgelezen:

“Ik heb hem!”. Trots houdt Stuiter een paasei omhoog. “Dat was de laatste, toch Rozemarijn?” “Ja,” antwoordt Rozemarijn. “Dus nu gaan we ze lekker opeten.” Steven, Sterre, Keet, Rebbel en Stuiter laten zich dat geen twee keer zeggen. Nadat ze alles op hebben gegeten vraagt Stuiter iets wat hij zich al de hele dag afvraagt: “Waar gaat Pasen eigenlijk over?” Steven, Sterre, Keet en Rebbel willen allemaal tegelijk antwoord geven. Ze roepen vanalles door elkaar heen: paaseieren, de paashaas, kuikens en lammetjes, dat de lente is begonnen. “Pasen gaat over Jezus Christus, de zoon van God,”  zegt Noa. “Wat gebeurde er dan?” Noa gaat zitten en de anderen gaan in een kring om haar heen zitten. “Heel lang geleden leefde Jezus. Hij reisde over de hele wereld om mensen over God te vertellen. Uiteindelijk kwam hij aan in Jeruzalem en de mensen waren erg blij dat hij er was, ze deden alsof hij een koning was. Jezus wilde meteen naar de kerk, maar toen hij daar kwam, zag hij dat verkopers geld vroegen om de kerk in te mogen. Jezus werd zo boos dat hij alle tafels omver gooide. De hogepriesters vonden het niet kunnen. Wie is Jezus, dat hij zomaar beslist dat de kerk gratis moet zijn? vroegen ze zich af. Ze wilden van Jezus af. Daarom zorgden ze ervoor dat Jezus gearresteerd werd en voorgeleid aan Pilatus, hij was de Romeinse stadhouder in Jeruzalem. Heel veel mensen waren gekomen om te horen wat er met Jezus zou gebeuren. Ze begonnen allemaal te roepen dat Jezus dood moest en Pilatus was bang voor al die boze mensen. Ondanks dat hij wist dat Jezus niets had gedaan, liet hij hem toch kruisigen. Op een berg werd een groot kruis neergezet en daaraan werd Jezus vastgemaakt. En toen stierf Jezus aan dat kruis.”

“Dus met Pasen vieren we dat Jezus doodging?,” vraagt Stuiter verbaasd. “Nee,” zegt Noa vriendelijk, “daaraan denken we op Goede Vrijdag. Ik zal het verhaal verder vertellen. Dus Jezus stierf aan het kruis en hij werd begraven in een grot met een grote zware rots daarvoor. Zijn moeder Maria wilde haar zoon graag nog een keer zien, dus ging ze samen met Johannes, een vriend van Jezus, want hij moest de zware steen wegrollen. Maar toen ze bij het graf kwamen was de steen al weg en het graf was leeg. Helemaal verbaasd gingen ze terug naar de andere vrienden van Jezus, en toen ze allemaal bespraken wat er met Jezus was gebeurd, zagen ze hem. Hij was weer levend, God had hem laten opstaan uit de dood. En dat vieren we met Pasen, de wederopstanding van Jezus.”

Voorbereidingstijd

Geen.

Benodigd materiaal

  • Het verhaal.

Tips

  • Controleer of alle bevers het snappen.

Aanvullende informatie

Lees 2928 keer Laatst aangepast op vrijdag, 09 februari 2024 13:26
Log in om reacties te plaatsen