maandag, 31 augustus 2015 02:00

Hike en Seek

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Hike en Seek is verstoppertje voor gevorderden.

Beschrijving van de activiteit

Hike and Seek is een spannende hike waarbij je óf ongezien van punt naar punt probeert te lopen (Hike ), óf met een vervoersmiddel naar keuze zoveel mogelijk van de lopende groepjes probeert te betrappen (Seek ).

Voor de Hikers : probeer van controle post naar controle post zonder gezien te worden. Op de controle posten ben je even veilig. Hoe meer controle posten je langs gaat hoe meer punten je kunt verdienen waardoor je weer op pad moet, want ja je wilt wel winnen natuurlijk. Maar als je word gevonden door een Seeker verlies je punten

Voor de Seekers : probeer per step, fiets of auto zo veel mogelijk Hikers te vinden. Elke keer als je een Hiker vind verdien je punten. Maar helaas een aantal straten zijn verboden terrein. Hier bevind zich een controle post waar de hikers langs moeten, in dat gebied mogen jullie NIET tikken / niet komen. Ook weten jullie niet in welke volgorde de hikers lang de controle posten gaan.

Voor de posthouders : de Hikers moeten langs jullie om punten / 'levens' te krijgen. Seekers mogen niet bij jullie in de buurt (straat / straten) niet tikken. Elke post heeft meerdere ontsnap routes door bijvoorbeeld 3 of meer zijwegen / paden. de seekers mogen zich hier noet in de buurt ophouden.

Voorbereidingstijd

 • Geschikte omgeving zoeken.
 • Plattegronden maken, hierop aangeven wat het 'Hike en Seek gebied' is. + contole posten toonbaar maken (bijvoorbeeld door inkleuren van weg met meerdere 'vluchtmogelijkheden').
 • Puntensysteem maken (bijvoorbeeld muntjes of aftekenlijstje).

Benodigd materiaal

 • Plattegronden
 • Puntensysteem
 • Vervoermiddelen voor Seekers
 • 2 verschillende kleuren reflecterende hestjes (bijvoorbeeld oranje voor Hikers en geel voor Seekers)

Tips

 • Zorg dat iedereen tijdens de hele Hike en Seek een reflecterend hestje draagt.
 • In het donker is Hike en Seek het spannend.
 • Spreek een eind tijd af op een vaste plek.
 • Werk in twee of drie tallen, dit is gezelliger als alleen lopen en veiliger als met vier of meer lopen.
 • Zorg dat per er Hikers / Seekers duo een mobiel aanwezig is (met voldoende bel te goed / bereik + het nummer bekend bij de organisatie).
 • Zorg dat het mobile nummer van de organiserende leiding bij ieder hike / seek duo bekend is.
 • Zorg voor een EHBO setje op elke controle post.
 • Zorg voor een bandenplak set voor de Seekers.

Veiligheid

 • Zorg voor voldoende zichtbaarheid van zowel de Hikers als de Seekers. Klik hier of hier voor checklisten voor droppings en (nacht) hikes.
Lees 6619 keer Laatst aangepast op woensdag, 01 juli 2020 09:04
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

Uitdagende Scoutingtechnieken

Duur

2 - 3 uur

Groepsgrootte

8-15 personen15 of meergroepsactiviteit

Leeftijdsgroep

15-18 explorers18-21 roverscoutskader

Locatie

BosBuitenStad