maandag, 31 augustus 2015 02:00

Koken met bloemen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Koken uit de natuur gebeurt meestal op een kampvuur, maar als je gewoon eens lekker wilt koken, maar wel producten uit de vrije natuur wilt halen dan is koken met bloemen de oplossing. Omdat bloemen heel teer zijn, werkt het robuuste kampvuur veel te weinig subtiel. Koken met bloemen is niet zo bijzonder als je op het eerste gezicht denkt, want broccoli, bloemkool en artisjok zijn ook gewoon bloemen die je eet.

Beschrijving van de activiteit

Koken met bloemen kan op heel veel verschillende manieren. In dit stukje zul je geen kant-en-klare recepten vinden, maar wel voldoende ideeën om zelf eens op internet op zoek te gaan naar leuke en spannende recepten. Hierbij de eerste link: koken met bloemen.
Denk eens aan:

 • IJs met rozenblaadjes.
 • Gesuikerde viooltjes of madeliefjes.
 • Beignets van vlierbloesem.
 • Gefrituurde paardenbloemen.
 • Vlierbloesemsiroop.
 • Kamillethee.
 • Salade met bloemen van witte klaver, bieslook en goudsbloem.
 • Sinaasappelsap met oranjebloesem.
 • Gevulde bloemen van Oost-Indische kers of courgette.

Voorbereidingstijd

Dat hangt dus een beetje af van het de recepten die je kiest.

Benodigd materiaal

 • Kookgerei.
 • Recepten (of internet, zodat de groep zelf op zoek kan gaan naar recepten).
 • Bloemen.
 • Alle benodigde ingrediënten.

Tips

 • Pluk voldoende, maar overdrijf niet. Dan kan ook iemand anders nog van de bloemen genieten.
 • Het verzamelen van de bloemen kan onderdeel zijn van de activiteit. Als je vooraf nog niet precies weet wat de groep aan recepten gaat opzoeken en bereiden, dan kun je het beste een hoop algemene producten als bloem, eieren, zout, azijn, boter, enzovoort op voorraad hebben.

Veiligheid

 • Als je buiten in de natuur bloemen plukt, zorg dan dat je zeker weet dat je de goede soort hebt. Laat het desnoods door iemand met voldoende kennis controleren. Er zijn giftige planten.
  • Let op waar je planten plukt: niet op een hondenuitlaatplek, niet te dicht langs de weg en dergelijke.
 • Planten uit een tuincentrum kunnen bespoten zijn. Informeer hiernaar voordat je ze gebruikt om te koken.
Lees 2175 keer Laatst aangepast op maandag, 02 november 2020 19:32
Log in om reacties te plaatsen